Deadpool’un sinema macerasının ne denli karın ağrısı bir süreçle bugünlere geldiğini az çok biliyoruz. Ryan Reynolds gibi bir yıldızın sadece bu kahramanı canlandırabilmek için uğraştığı zamana belki Oscarlık bir film için zaman ayırsa bu ödülü almış bile olabilirdi. Ancak Reynolds, Deadpool’u canlandırabilmek ve sinemalara gelmesi için inanın çok uğraştı. Fox dışında tüm dünya, Deadpool’un bir altın madeni olduğunun farkındaydı ki Fox baya gecikmeli de olsa Deadpool’u devreye soktu ve film gişe rekorları kırdığı gibi hala en sevilen süper kahraman filmlerinin başında geliyor. Bu gidişatla daha ilk film girmeden ikinci filmin geleceği resmi bir şekilde onaylanmıştı. İşte o 2. film hakkında ilk kez karşımıza bir teaser ile geldiler. Hem de aster egglerin havada uçuştuğu ve yine harika bir filmin bizi beklediği bir teaser! 3 dakika boyunca gülüp, tüm referansları gözümüze soktukları başka bir film bulamazsınız.

Önce videoyu tekrar bir izleyelim sonra görebildiğimiz tüm easter egglere bir bakalım!

LOGAN! SUPERMAN! NATHAN SUMMERS!

dead

Tek bir kareden 3 tane easter egg’i gözümüze sokarak başladılar. Arka tarafta yer alan ve eski bir sinema olduğu belli olan mekan, LOGAN’ın sinemalarda olduğunu bizlere aktarıyor. X-Men evreni ile aynı evrende bile geçse söz konusu Deadpool. Nereden laf sokacağını bilemezsiniz ayrıca 4.duvarı Logan ile yıkması yine ayrı mükemmel bir nokta atışı. Telefon klübesinde kıyafet değiştirmek ise Superman’in başımıza getirdiği adet elbette. Bugüne dek telefon klübesinde kıyafet değiştirme esprisini çokça film kullanmıştı ama Deadpool’un arsızca hem Superman müziği eşliğinde hem Deadpool kostümünü bir türlü giyemeyerek birinin vurulmasına sebep olması tam Deadpool’a yakışan bir hareketti ve müthiş güldüm. Sonrasında gidip gönlünü almaya çalışmasına ayrı güldüm.

Nathan Summers ise bildiğimiz Cable’ın gerçek adı. Cable’ın geleceği ilk filmden beri belliydi ama hala oynayacak aktörün belirlenmemesi herkesi meraklandırmıştı. Russell Crowe, Pierce Brosnan hatta hatta Keira Knightley dedikoduları dolaşıyor ama aktör hala belirlenmedi. Telefon klübesinde NATHAN SUMMERS CUMMING SOON yazısını görmek ise Cable’ın her türlü karşımıza geleceğini görmek açısından iyi oldu.

Bir de kostümünü giymeye çalışırken telefonu açıp LÜTFEN LAIRD İLE KONUŞABİLİR MİYİM? ONA WADE’İN ARADIĞINI SÖYLEYİN SADECE diyor. Laird’in kim olduğunu bilmiyoruz tabi ama Deadpool kendi kendine konuştuğu sırada bunu biraz kendince anlatıyor. Ona aşağıda değineceğim.

 

LOGAN, YİNE!

log2

Bu sefer eli korkak alıştırmadan direk afişi yapıştırmışlar. Fox’u FOXY yapıp alaya alınması bile Deadpool’un hiç kimseye acıması olmadığını bizlere yine hatırlattı.

FIREFLY!

firefly

Firefly henüz izlemedim ancak geek camiası Firefly’ın devamı gelmediği içi yıllardır bir hüzün içerisindedir. Ben bile izlemeden Firefly’ı daima savunur neden bir türlü devamı gelmediğini ortamlarda savunur dururum. Geeklik böyle bir şey! Ama Deadpool’un Firefly’ı unutmaması cidden güzel olmuş. Üst tarafta ise yeni kaybettiğimiz şarkıcı Prince olduğunu düşündüğüm bir poster daha var.

STAN LEE BEY DİYECEKSİNİZ!

Logan’ın gidişatından ötürü Stan Lee’yi göremesek bile Deadpool’da görmüş olmak eksikliği tamamladı, yarım olanı tam eyledi! Deadpool’un kostümünü beğenip aldığı tepki beni müthiş güldürdü; Zip it, Stan Lee! 

BEN AMCA?!

ben

Aslında bu benim değil yazarımız Barış’ın kurduğu bir bağ ancak çok mantıklı geldiği için eklemek istedim. Ben Amca’da aynı bu şekilde silahla vurulup Örümcek Adam’ın taşıdığı tüm sorumluluğun başlangıcı oluyordu. Deadpool’un Spider-Man’e sataşmadan geçmesi olmazdı zaten. O yüzden bunu Ben Amca olarak yorumlamak bana mantıklı geldi.

Ayrıca üst tarafta değindiğim Laird’den Deadpool şu şekilde bahsediyor;

Aslında bir arama yaptım. Müşteri içindi. Onun adı Laird. Genelde kostümü giyerken yardımcı oluyor. 

Laird kimse film içerisinde kendisi ortaya çıkacaktır muhtemelen. Ayrıca Logan’a yine laf atarak ölen yaşlı amca ile konuşarak şunu söylüyor;

Öbür adam daha hızlı halledebilirdi. Eğer Logan olsaydı muhtemelen ölmemiş olurdun. 

Son olarak videonun sonunda yer alan yazının ne olduğunu araştırdım ve 1952 yılında Ernest Hemingway’in romanı The Old Man and The Sea’nin kısa bir özeti olduğunu buldum. Deadpool, özetin aralarına karışarak henüz kavrayamadığım alaycı cümleler katmış. Yine bir kaynağa göre Logan’ın hikayesi ile The Old Man romanı karakterlerinin bir benzerlik taşıdığı yönünde. Romanı okumadığım için buraya bir şey diyemeyeceğim.

Kısacası Deadpool, yine zirveye oynamaya aday bir 2. film ile karşımıza gelmek üzere. Cable + güçlü bir villain katıldığı an tadından yenmez!

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER