Deadpool 2’den gelen haberlerin ardı arkası kesilmiyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan ilk teaser videosu ile gündeme gelen Deadpool, bu kez de arkadaşının ismini ispiyonladı! Domino hakkındaki en büyük sorulardan biri cevaplanmış oldu. Çoluk çocuk herkes, devamı filmin yeni oyuncularını öğrenmek için sabırsızlık ile bekliyorlardı. Ryan Reynolds, yine çenesini tut-a-madı ve Twitter’dan Domino’yu duyurdu. Şunu da söylemeden yapamayacağım; Film hakkındaki yenilikleri yapımcı, yönetmen veya şirketten duymaktansa Ryan Reynolds gibi bir adamdan duymak beni mutlu ediyor!

Ayrıca Boss Logic isimli efekt sanatçısı, kısa süre önce Zazie Beetz’ in Domino gibi görünebileceğini gösteren bir çevrimiçi resim paylaştı. Önceki Domino resimlerinden birini Beetz’in profiline uyacak şekilde yeniden düzenledi ve bizlere sundu. Birkaç gün önce daha Domino’yu Zazie Beetz’in oynaması kesinleşmeden dedikodulara aldanıp aynı şeyi Janelle Monae için de yapmıştı.
Bu Janelle için;

Bu da Zazie için editi;

Açıkçası çoğu kişi(ben dahil) Janelle Monae’yi rol için bir adım ön planda görüyordu. Bir iki saat içinde her şey değişti. Zazie ablamız, Janelle’ye göre biraz daha sönük ve çoğu kişinin ‘Bu kim abi?’ dediği biriydi. Hayırlısı buymuş diyorum. Zazie’nin duruşu Janelle’ye oranla daha çılgın. Üstelik rol aldığı son yapımlardan yola çıkarak mizahi zekâsı ve dramatik kırılganlık duygu karışımları Deadpool gibi bir filme yakışabilir. Şimdi düşününce böylesi bir Domino kulağa hoş geliyor! Ama küçük bir detay var. Çizgi romanlarda hep Albino gördüğümüz bu kadın karakteri siyahi birine vermeleri işin trolleme kısmı mı yoksa umursamadılar mı hep birlikte göreceğiz.

Deadpool_and_Domino

Domino, X-Men’in devam takımı X-Force’un en önemli üyelerinden birisidir. Kendisi dahil başka insanların da ihtimallerini değiştirebilme gücüne sahip olan bir Mutant. İyide biz bu Domino’yu filmde nasıl görebiliriz? Neena Thurman’ın (Domino’nun Marvel evreninde gerçek adı) Cable’ın “Six Pack” adlı ekibinin bir üyesi. Yani çizgi roman ilişkileri kullanılırsa kadro genişleyebilir! Yetmedi, Domino ablamız, ilk filmde boy gösteren maşallahı olan Colossus ile de romantik bir ilişkisi mevcut. Ortaya karışık bir Deadpool 2 geliyor olmasın?
Garip olan şeylerden biri de, Domino’nun Vanessa ile alakası. İlk filmde, Vanessa’yı gayet doğal ama değişik fantezileri olan bir hanım kızımız olarak gördük fakat çizgi romanlarda bazı sayılarda, şekil değiştirme özelliğine sahip bir Mutant. 1991’de çıkan The New Mutants #98‘de ise Vanessa, Domino’nun kimliğine bürünüyor. ‘Yok ama artık!’ der gibisiniz. Bende öyle dedim, salın gitsin!

7fdeae0634f2bac3987c7f8b38881cb5

Domino’yu daha detaylı incelersek, aynı Deadpool gibi deneyler sonucu gücüne kavuşmuş bir keskin nişancı ve süper ölüm makinası. Neena Thurman’ı özel ve garip yapan özelliği ise olasılık manipülasyonu yeteneği. Şans oyunları felan değil! İhtimaller ile, işleri kendi faydasına çevirebilme yetisine sahip. Özelliği, Deadpool’un dördüncü duvarı kırma yeteneği gibi, çeşit çeşit sonuçlar ortaya çıkarabilecek hikayeler yaratıyor. Çizgi roman serisinde kimi zaman Deadpool’la ortaklık kuran Domino kimi maceralarda Deadpool ve zaman yolcusu Cable’e eşlik ediyordu. . Abi şimdiden, Allah Allah nidaları ile Domino’yu Deadpool hikayesinde hayal edin! İnşallah seçilen Zazie kızımız iyi oynar bu manyak rolü!

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER