CW’nun büyük etkinliğine 1 hafta kaldı. Haftaya önce Supergirl sonra The Flash, ardından da Arrow ve Legends of Tomorrow olmak üzere 4 ortak bölüm izleyeceğiz. Biz de bu 4 dizinin kahramanlığa soyunmuş karakterlerini ele alıp bir güç sıralaması yapalım dedik ki taşlar yerine otursun.

Dipnot ; Sıralama dizi evrenine göre olacak. Sonra çizgi romanda böyle hebele hübele demeyin.

19. Mister Terrific (Curtis Holt) – Arrow

terrific

Kendisi eski olimpik atlet, biraz teknik bilgisi, bilgisayar bilgisi var, biraz da Green Arrow’dan eğitim aldı. E kamon ama tabi ki son sırada.

18 & 17 – Artemis(Evelyn Sharp), Wild Dog (Rene Ramirez) – Arrow

mv5bmjiwndk0otczml5bml5banbnxkftztgwmdi1nju1mdi-_v1_

Görüldüğü üzere son 3’te 3 çaylağımız var. Arrow’un bu sezonki sidekicklerinden olan Artemis ve Wild Dog’un birbirlerine üstünlük sağlayacaklarını düşünmedim pek. Artemis ok kullanmada iyiyken, Wild Dog silahlarda iyi, Artemis jimnastikçiyken, Wild Dog eski asker. O yüzden ikisi de eşit ve son sıraya yakınlar.

mv5bn2vlmtzhztitogy5my00njg4ltljzjqtodiwyjhingi1ytjixkeyxkfqcgdeqxvynda5odu0ndg-_v1_

16-Guardian(James Olsen)Supergirl

mv5bnju2m2vlogqtmtu1ny00ngvllwjjzjitmwvjnme2mtuwzti1l2ltywdll2ltywdlxkeyxkfqcgdeqxvynda5odu0ndg-_v1_

Guardian 2-3 bölümlük bir kahraman henüz, dövüş yeteneklerinin Wild Dog veya Artemis’ten üstün olduğunu düşünmüyorum ancak Winn’in tasarladığı kostüm çok işlevsel. Kalkanı, kaskı oldukça güzel. Kurşun geçirmeyecek, haliyle ok da geçirmeyecek. Keza Guardian uzaylıya saldırmış adam. O yüzden kendine 16. sırada yer buldu.

15- Speedy (Thea Queen)Arrow

ar401b_0492bSpeedy şimdilerde kahramanlığı bıraksa da eskiden en badass karakterlerden biriydi, evil haliyle Green Arrow ile mücadele ediyordu neredeyse. Çakma Ras olan, yine de çok iyi eğitimli suikastçi Malcolm Merlyn’den eğitim aldı. Bu da onu yeni yetmelerin önüne koymaya yetiyor.

14- Spartan (John Diggle)Arrow

mv5bmtu4odcwmju5n15bml5banbnxkftztgwote1nju1mdi-_v1_

When i was Afganistan reis. Arrow’un en başından beri baş oyuncularından olan Diggle, Green Arrow ile çok fazla olaya dahil oldu, çalıştı. Ayrıca kendisi çok iyi eğitimli bir asker. Kendisini 14. sıraya koyan şeylerden biri de fiziksel avantajı. Koydu mu oturtur Diggle reis.

13.Heat Wave (Mick Rory)Legends of Tomorrow

dominic_heatwave-1400x1000

Fiziken Diggle kadar avantajlı olan Mick eski gözü kara psikopat bir suçlu. Onu normal düz suçlulardan ayıran en önemli şeyi silahı ve Legends of Tomorrow ekibiyle girdiği maceralar. Zaman Ustaları tarafından eğitilen Mick artık daha kalifiye bir eleman ayrıca silahı da normal silahlara göre daha avantajlı. Bu da onu 13.sıraya koymaya yetiyor.

12-Vixen (Amaya Jiwe) – Legends of Tomorrow

vixen-lot

Kendisinin tılsımı, JSOF ile eğitimi, yetenekleri, tecrübesi zaten sıralamasının bu noktaya gelmesine yeterli olacaktır. Tılsım sayesinde fiziksel olarak sıralamada önüne geçtiği erkeklerin dahil hepsinden güçlü. Vixen 12. sırada.

11-Steel(Nate Heywood) – Legends of Tomorrow

steel

Steel henüz çaylak. Niye bu kadar yüksek sıralaması diyebilirsiniz. Ancak kendisi cüce yıldız dolu tren durdurdu. Kurşun geçirmiyor, mermiye kafa atıyor. O sebeple Vixen’in gücüne karşı durabilecek seviyede kendisi. O nedenle 11. sırada Steel.

10-White Canary (Sara Lance) Legends of Tomorrow

white_canary_png_by_buffy2ville-da37haf

Kadın League of Assassins’den bol bol eğitim aldı. Zaman Ustaları ile uğraştı, Legends of Tomorrow ekibinde maceradan maceraya çıktı. Tekmelemediği kıç kalmadı. Yakın dövüşte evrendeki en iyi kadın kahraman. Green Arrow’dan sonra da en iyi 2. yakın dövüş ustası. Eee Steel’i nasıl alacak derseniz Steel yorulmaktan ölene kadar uğraştırır, Steel ona dokunamaz. O sebeple tam 10 numarada yerini alıyor White Canary.

9-Ragman (Rory Regan)Arrow

mv5bnmyzogiwzwmtzme5ns00zwiwltk5mzgty2jhngiymwyzmdzkxkeyxkfqcgdeqxvynda5odu0ndg-_v1_

Arrow’un en güçlü sidekick elemanı. Ayıp olmasa Green Arrow’u da alabilecek ama ayıp. Çünkü Arrow bu evrenin yapıtaşı. Kendisi kurşun geçirmiyor. Mistik bir kostümü var. Hiç bir sahnesinde zorlanmıyor. Sara’yı da sarmaşıklarına yani kıyafetine sarar yere çarpar vallahi. O yüzden Ragman 9 numarada.

8- Jesse Quick (Jesse Wells) The Flash

fla304b0242bjpg-fe1d20_765w

Kendisini sahalarda 1 defa gördük biliyoruz. Ancak kendisi neredeyse Flash kadar hızlı. Bu hızın potansiyelini kullanacak durumda değil henüz ancak bu derece hızı bile sıralamada bu kadar yüksek dereceye gelmesine yeter.

7-Firestorm (Dr. Martin Stein, Jefferson Jackson) Legends of Tomorrow

firestorm-legends1

Çizgi romanda çok daha güçlü olsa da Legends of Tomorrow’da da gücü azımsanmayacak kadar. Sadece ateş adam olarak bakmak doğru olmaz. Kendisi nükleer absorbe etmiş, her bölümde ortalığı yakıyor.  Uçabilmesi artı Dr. Stein gibi bir dehası olması kendisini Jesse Quick’ten üstün kılmaya yetiyor. Ancak diğer Legends of Tomorrow üyesi Firestorm’u bir tık geçti. O da..

6- The Atom (Ray Palmer)Legends of Tomorrow

286e810c00000578-3072843-image-m-7_1431045123831

The Atom yani Ray Palmer bir dahi. Kostümünü de kendisi yaptı, ayrıca cüce yıldızdan yaptığını söyledi geçen bölümde kostümünü. Keza kostümünü update ettiğinde küçülme özelliği geldi. Bu da Firestorm ve bir çok karaktere üstünlük kurmasını sağlıyor. Zekası ile zırhının özellikleri birleştiğinde The Atom oldukça güçlü bir karaktere dönüşüyor.

5-Green Arrow (Oliver Queen)Arrow

arrow-1

Evrenin yapı taşı Green Arrow. CW’nun Batman’i de bir nevi. Kendisinin haşlamadığı karakter kalmadı. Büyülerle de uğraştı, suikastçilerle de. Flash’ı da en başta inceden bir tokatlamıştı. Evrenin bir çok karakterinin mentorluğunu da yaptı. Atom’u da indirmişti. Kendisi namlunun içine ok atabilecek seviyede. Fazla söze gerek yok. Şimdi artık overpowered karakterlere geçebiliriz.

4-Martian Manhunter (J’onn J’onzz)Supergirl

vlcsnap-01233dd

Kalan tüm karakterden neden daha güçlü olduğunu söylememe gerek yok sanırım. Hepsini 2-3 farklı şekilde alt edebilecek bir karakter. Gerek zihin gücü, gerek madde formunu değiştirebilmesi, gerek uçabilmesi, gerek fiziksel gücü. Bu da Martian Manhunter’ımızı 4.sıraya koymaya yetiyor.

3-Flash (Barry Allen)The Flash

the-flash

Evrenin 2. büyük kahramanı. Belki de en sevileni. Çizgi romanlarda inanılmaz yerlere ulaşabiliyor hızı sayesinde. Dizide de kalır yanı yok. Hızını sadece koşu olarak değil bir çok şekilde kullanmayı öğrendi Flash. Zamanda çok rahat geri gidebilecek kadar hızlanabiliyor. Bu da onu listenin 3.sırasına koymaya yetiyor.

2- Supergirl (Kara Zor-El – Kara Danvers) – Supergirl

supergirl-1280jpg-e43dd4_1280w

Kendisi neredeyse Superman kadar güçlü. Tecrübe kazanmaya da başladı. Karşısında durmak biraz cesaret ister. Flash ile olan crossover bölümünde hızıyla neredeyse Flash’a yetiştiğini de gördük. E kriptonlu zaten. Madem bu kadar güçlü niye 1. sırada değil diyebilirsiniz. Onu da diğer kriptonluya sorun.

1-Superman (Clark Kent, Kal-El)Supergirl

spg202a0169bjpg-5ebe18_765w

E Superman ?

Sizin sıralama için görüşleriniz neler ? Kendi listenizi veya burada doğru/yanlış gördüklerinizi yorum atın, birlikte tartışalım. 

3 YORUMLAR

  1. Selam kardeşim beni muhitten hatırlarsın belki 🙂 bir arkadaş muhite senin birkaç yazının linkini atmış ordan buldum takip ediyorum fena yazmıyorsun yazmaya devam 😀
    Listeye gelirsek subjectif ama güzel bir liste olmuş. Bana sanki -dizi evrenindeki haliyle- atom biraz daha altlarda olmalıydı gibi geldi ama şahsi fikrim 😀

CEVAP VER