Call of Duty, hayranlarının baskılarına daha fazla dayanamadı ve özlerine dönmeye karar verdi. Modern Warfare 3 bittiği zaman Black Ops 3’ün fragmanlarını gördüğüm zaman ‘Hayır!’ diye haykırmıştım. WW2’nin remastered hali lazım kimse geleceğe ilgi duymaz diye mail bile atmıştım feedback servislerine. Ama sesimizi nihayet duydular. Şükürler olsun efsane kendine geliyor.

9871975867164132

Battlefield ile Call of Duty savaşının iyice kızıştığı zamanlarda CoD, senaryosunu çağımızın ötesine taşımaya karar vermişti. Aslında bu hamle ile EA ekibine, gerçek dünya savaşlarını anlatması için alan açmıştı. Üst üste gelen kötü yorumları ve azalan oyun zevkini, uzay çağının iyice ayaklarımız altına sererek affettirmeye çalışmıştı. CoD, Infinite Warfare’de Kit Harington (Jon Snow)’u oyunun villaini olarak bize sunsa da, Battlefield’in Birinci Dünya Savaşı’nı bize muhteşem grafiklerle yaşıyormuşçasına oynatması ve online server sistemini arşa çıkarmasıyla sonucu iyice gözden düşmüştü. YouTube’da en fazla dislike alan oyun olan Infinite Warfare ile seyirci baskısına daha fazla dayanamayan CoD, sonunda kendisini bize sevdiren yıllara dönmeye karar vermişti.

743bb15901dd831d0ab4741edf5cc8a2ad8e1445

Öyle ki Activision, tarafından resmi olarak ‘Call of Duty: World War II’ adı ile geleceği duyurulan oyunun kutu görselleri ve beraberinde özet şeklindeki konusu da ortaya çıktı. Buna göre yeni Call of Duty oyunu, 2.Dünya Savaşı’nda özgürlük mücadelesi veren insanoğlunun kırılamaz kardeşliğini, dayanışmasını, Call of Duty serisine yakışır bir görsel şölen şekilde sunacak. 2 yıldır araştırmalar yaparak oyunun olabildiğince tutarlı yapılmaya çalışıldığının altını çizen Sledgehammer’ın resmi açıklamasına göre Call of Duty WW II, 26 Nisan’da tanıtılacak ve 3 Kasım’da piyasaya çıkacak.

Dayanılmaz demeyin! Yapım aşamasının çok hızlı ve kaliteli ilerlediğini görebiliyoruz. Umuyorum bize savaşı anlatan ve hepimizi büyüten efsane seri, hatalara kurban gitmez ve 2000’li yılların tadını daha güzel senaryolar ve grafikler ile bizlere sunar.

26 Nisan’da yapılacak olan oyunun ilk resmi canlı yayınına kendi sitesinden bağlanabilirsiniz. Efsanenin ilk resmi tanıtımını kaçırmayın derim.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER