1982 yapımı kült Ridley Scott filmi Blade Runner, sürpriz bir haberle baş rolünde Ryan Gosling’i yönetmen Denis Villeneuve’ün yöneteceği devam filmiyle 2017’de karşımıza çıkacağı duyurulmuştu. Uzun zamandır “Blade Runner Sequel” olarak internet film database’inde yer edinen proje, bugün -kamera arkası- yeni bir fotoğrafla gerçek isminin “Blade Runner 2046” olduğunu duyurdu.

indir

Yukarıda gördüğünüz mevzu bahis fotoğrafta devam filmini yönetecek Denis Villeneuve ile birlikte projede bu sefer yapımcılık görevini üstlenecek Ridley Scott’ın yanı sıra filmin baş rolleri Harrison Ford ve Ryan Gosling yer alıyor.

Şu an filmin hikayesine dair hiçbir şey bilinmezken, en azından Blade Runner 2046 ismi iki film arasında ne kadar hikaye zamanının geçtiğini bize göstermiş oldu. 1982 yılında yayınlanan ilk film, fütüristik 2019 yılında geçiyordu, devam filminin 2046 yılında geçeceğini var sayarsak, ilk hikayenin üzerinden tam tamına otuz yıl geçmiş olacak. Fim-noir ve bilim-kurgu elementlerini oldukça başarılı bir şekilde gözler önüne seren ilk filmden sonra ikinci film bakalım bizi daha başka nasıl bir fütüristik dünyanın ortasına bırakacak…

bladerunner_alicexz_1024x1024

Harrison Ford ve Ryan Gosling haricinde filmin oyuncu kadrosunda, en son Joker olarak karşımıza çıkan Jared Leto, Guardians Of The Galaxy ekibinden Drax olarak bildiğimiz Dave Bautista, yakın bir zamanda Wonder Woman filminde de izleme fırsatı bulacağımız Robin Wright ve onlara ek olarak Ana de Armas, Barkhad Abdi, Mackenzie Davis gibi başarılı isimler yer alıyor.

Blade Runner 2046, bundan tam 1 yıl sonra, yani 6 Ekim 2017’de sinemalarda olacak.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER