GÖKLERİN GÜCÜ ADINA!

Sony’nin ilginç bir dünyası olduğunu hepimiz kabul ediyor olmalıyız. Columbia Pictures adıyla başladığı yayın hayatına Terminatör serisinden tutun James Bond filmlerine, Jumanji’den Rocky, Ghostbusters gibi kült filmlere sahip bir yerken 90’lı yılların sonundan itibaren tüm maddi-manevi varlığını Adam Sandler’ın komedi filmlerine yatırmış ve son zamanlarda gişede yaşadığı ağır kayıplardan sonrası bildiğiniz bir çöküş dönemini yaşar oldu. Özellikle son gelen Pixels filmiyle bu çöküş artık gözle görülür bir hal almıştı. Spider-Man serisinden yeterince kazanç ettiği yıllar artık geride kaldı ve Sony’nin toparlanma sürecine girmesine hem bizim hem onların ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Onların kesin ihtiyacı var da, neyse.

Sony’nin son yaptığı açıklamaya göre Angry Birds 2 (ah Sony ah) 20 Eylül 2019, Miles Morales’li animasyon Spider-Man filmi ise 1 hafta öne çekilerek 14 Aralık 2018 tarihinde gösterime girecek. Bunlardan daha önemlisi haberimizin başlığını oluşturan Masters of the Universe yani nam-ı diğer He-Man filminin 18 Aralık 2019 yılında geleceğinin duyurulmasıydı.

1987 yılında Ivan Drago’yu canlandıran ve hala gönüllerde taht kuran büyük aktör Dolph Lundgren’in He-Man’i canlandırmış olduğu kabus dolu bir film var aslında. Zaten He-Man adı o filmden sonra muhtemelen ancak akıllara geldi. Biz HBB kanalında çizgi filmini izleyip etkilenirken Amerika o filmi unutmaya çalışıyordu.

Yayın tarihi olan 18 Aralık 2019 tarihinden başka film ile ilgili başka bir bilgiye sahip değiliz. Ancak Herkül, Zeyna gibi 90’ların sevilen içerikleri günümüzde Mısır Tanrıları olarak uygulanıp oldukça başarısız olabiliyorlar. He-Man, 80 ve 90’lı yıllar için oldukça enteresan gelebilir ancak bilim-kurgu çağının zirvesinde olduğumuz şu dönemler için atacakları her adım olabildiğince mantık çerçevesinde olmalı. Yoksa gişede yeni bir hezimeti şimdiden görebiliyorum.

Peki siz He-Man, Masters of the Universe filmi hakkında neler düşünüyorsunuz?

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER