Geçtiğimiz aylarda çıkan video-oyun uyarlaması ve filmi ile gişelerde beklenen patlamayı yapamayan Assaasin’s Creed, yepyeni bir TV dizisine hazırlanıyor. Reddit üzerinde soruları cevaplayan Aymar Azaizia, Assassin’s Creed dizisi için çalışmalara başlandığını açıkladı. Ancak ayrıntılar hakkında hiçbir şey söylemedi. Henüz fikrin emekleme aşamasında olduğunu belirten AC Proje yöneticisi Aymar Azaizia, firma olarak da konu üzerinde baskı hissetmediklerini ve bu dizinin hiçbir şekilde aceleye getirilmemesi gerektiğini de belirterek şunları söylemiş:

“Filmde olduğu gibi gurur duyabileceğimiz bir şey vereceğimizden emin olana dek çalışacağız, ancak planımızda dizinin olup olmadığını merak ediyorsanız, evet var.” 

Assassins-Creed-Movie-Trailer

Kişisel olarak da belirtmek isterim ki kimi uyarlamalar vardır film halinde battıkça batarlar. Örneğin ben Assasin’s Creed filmini izledikten sonra ‘Bu ne şimdi? Ben bunu zaten oynadım ki aynı hikayeyi karakteri değiştirerek koymuşlar’ dedim. Olmamıştı. Serinin oyunlarına da hayranken böyle kötü bir yapıt beni üzmüştü ve iyi ki dizi olmuş diyebileceğim serilerin başında Marvel Daredevil’ı var. AC hem konu olarak hem prodüksiyon olarak bunlar gibi bir çok yapıya kafa tutabilecek potansiyele sahip. Diğer hikaye bazlı oyunların film uyarlamalarında olduğu gibi koca hikayeyi 2 saate sığdırmaya çalışmak yerine, süregelen, bölümlere yayılmış bir biçimde anlatmak çok daha mantıklı ve keyif verici. Her yeni bölümü merakla beklediğimi şimdiden hayal edebiliyorum. Ancak tabi sadece senaryo ve oyundaki potansiyelle de kalmıyor.

bfb0394a34b289517979c61237d27cd7a83525ca

Bu noktada diziyi hangi şirketin yapacağı da önemli. Önceki yıl Ubisoft CEO’su Yves Guillemot’un yaptığı açıklama, bu konuda bize yol gösteriyor. Ubisoft, 2016 ortalarından beri Netflix ile irtibat halinde. Dizinin yayınlanacağı platform olarak, Netfix ile anlaşılması bize sürpriz olmaz.

Şahsen efsane oyunları varken böyle korkunç bir film yapmaları dizi işine atılmalarına sebep oldu. Başarılı dolu dizgin bir Assassin’s Creed dizisi görmek dileğiyle.

Assassins-Creed-Lineage

Ayrıca daha önce serinin ikinci oyununa destek projesi şeklinde 3 bölümlük Ubisoft yapımı mini dizi serisi de mevcut! Dizi olsa nasıl olur? sorusunun somut hali aslında… Bunun sezon sezon olduğunu hayal edin… Çıldırırsın!

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER