Spider-Man çağımızın en sevilen süper kahramanı gerçeğini uzun yıllardır korumakla meşgul. Çizgi romanlardan sonra kanlı canlı ilk kez 2002 yılında karşımıza çıktı ve 2002 ile 2017 arasında toplam 5+1(Civil War) sinema filmi, sayısını hatırlayamadığım kadar animasyon filmi çıktı ki, beklediğimiz gibi 7 Temmuz’da bir filmi daha gelmek üzere. Bu filmler çıkmasa dahi Spider-Man’in her çizgi roman severler için ayrı bir yeri vardır. Buradan yola çıkan teknoloji şirketleri, herkesi birer kahramana dönüştürme hayallerini gerçeğe aktarmanın en güzel yolunu bulmuşlar.

spider-man-vr

VR teknolojisini mutlaka duymuşsunuzdur. Evet o gözünüze taktığınız ve dünyadan tamamen koptuğunuz sanal gerçeklik. VR (Virtual Reality) teknolojisi sayesinde artık hepimiz birer Spider-Man olabileceğiz. Aşağıda izleyeceğiniz video ile VR sayesinde nasıl bir Spider-Man olacağımızın hikayesini görebilirsiniz. Zaten günümüzün en büyük şirketleri, bütçesinin çoğunu VR teknolojisine ayırıyor. Bu yüzden gelecekte hepimizin elinde bunlardan bir adet olacağını düşünürsek, kahraman olma hayallerimiz sadece Spider-Man ile sınırlı kalmaz ve bazen Batman ile Gotham’da Joker pataklar, bazen Spawn ile cehenneme doğru yola çıkarız.

Sony Pictures VR Başkan Yardımcısı Jake Zim ise “Her hayranın hayalini sanal gerçekliğe dönüştürdük” açıklamasını yaptı. Spider-Man: Homecoming VR 30 Haziran’da PlayStation VR, HTC Vive ve Oculus Rift dahil olmak üzere her büyük VR platformunda yerini alacak.

Geleceğe umutla bakmaya devam anlayacağınız.

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER