“Manyak mısınız lan siz” dedirten bu bölüm Arrow’u zirveye taşımaya yeter de artar bile. Tobias Church‘un ölümünün devamı olan bu bölüm, Prometheus’un amaçlarını açıklamaya yönelik ilerliyor. İsminden anlayacağımız üzere, Prometheus harekete geçiyor. So, it begins. (Başlıyor)

Bölüm yine klasik Arrow koşuşturmasıyla başlıyor. Biri çatıdan koşuyor biri yerden. Enteresan hareketlerle Spartan ve artistik ilerleyen Arrow, Prometheus’un peşinde. İpucularını kendisi bıraktığından bunun tuzak olduğuna emin olan ekip, yeni elemanlara haber vermiyor elbette. Tuzak ise gayet şaşalı bir biçimde sonuçlanıp “So it begins!” yazısıyla Arrow’a mesajını veriyor. Burda Babylon 5’e gönderme yapıyor dizi. Bununla birlikte shuriken ile cinayetlerine devam eden Prometheus, iki tane masum sivili öldürüyor. Burda şöyle güzel bir sahnemiz var. Arrow ile bölge savcısı Adrian Chase, cinayet mahalinde karşılaşıyor. Ben yine bu sahneyi Batman ile Harvey Dente benzettim. Bütün sezon da benzetmeye devam edicem, ona göre.

vvArrow, takımı hem korumak için hem de daha acemi oldukları için bilgi vermemekte, geçmişinden bilgiler saklamaktadır. Bunu öğrenen ekip yine güven sarsıntısı içine girer. Ki ben çok sıkıldım bu durumdan. Arrow la işte, daha yok ötesi. Adam öldürür de süründürür de, zorlu bir geçmiş yaşayan bir vigilante adam. Çok ergence sahnelere konu olmasına rağmen bölüm kusursuz ilerliyor. Prometheus, Arrow’un 5 yıl önce karşımıza çıkan, babasından aldığı not defterinden haberdar. Öldürdüğü kişiler ise bu listedekilerin isimleriyle bağlantılı. Curtis ve Felicity, algoritma araştırması sonucunda bu kanıya varıyor ve durumu tersine çevirip olası kurban isimlerini ortaya çıkarıyor. Her kurbana bir kişi düşüyor. Ve devamında Prometheus, Artemis‘in karşısına çıkıyor. Hiç önemsemeden kurbanı öldürmeye kitlense de, Artemis korkusuzca saldırıp Prometheus’u sırtından ve kolundan hafif yaralıyor. Arrow ile Artemis’in arası burda düzeliyor ve aralarındaki bağ tekrar sağlamlaşıyor. Wild dog ile Ragman biraz arka plan kalıyor bu bölümde. Zaten diğer bölümlerde Wild Dog üzerine çok odaklanılmıştı. Sanırım her bölüm birine odaklanabiliniyor. Veee geldik sona. Prometheus. Ya çok zeki ya da hayattan kopmuş bir insan. Son sahnede masasında Shuriken bulunan, kolunda bıçak yarası olan Quentin Lance’i görüyoruz. Böyle bir ihtimal olabilir mi Allah aşkına? Quentin o kadar iyi savaşabilir mi? Bu nasıl bir senaryo anlamıyorum. Gerçekten Quentin ise daha bi şaşırırım gerçi. Çünkü bağlaması gereken bi eğitim kısmı olacak. Quentin’i görmediğimiz zamanlar dövüş çalışmış falan filan. Bildiğiniz üzere ben Quentin Lance hayranıyım. Dizideki favori karakterimdir. Gördükçegözlerim dolar. Böyle bir şey olur veya son Lance de ölürse ben de kendimi içkiye veririm.

ttt

Bu bölümün asıl kurgusu bu yöndeydi. Gelelim ara sahnelere. Bratva geçmişi gereken ateşe ulaşıyor. Aksiyon dolu sahneler görmeye başladık, devam da edeceğiz. Ishmael Gregor ile tanışan Oliver Queen, Kovar’ın kumarhane planını bozmaya gider. Burda Ishmael Gregor, Pakhan yani Bratva’nın Godfather’ı olarak karşımıza çıkıyor. Bratva’nın mekanını taratarak göz dağı veren Konstantin Kovar, Oliver Queen‘i tuzağa mı düşürdü yoksa planı fark mı etti ben pek anlamadım. Zengin iş adamı olarak, Kovar’a sızmaya çalışan Oliver, Kovar’ın eline geçer ve karakterle tanışırız. Dolph Lundgren. Bu kadar güzel cast seçimi olabilir. Hayran kaldım. Çok sevdiğim bir oyuncuyu bu rolde görmek beni çok mutlu etti. Bomba yapımını öğrenen Oliver’ın B planı var mı bilmiyoruz. Ama şimdiki zamanı izlediğimiz için ölmeyeceğini hep bilerek izleyeceğiz. O yüzden bu pek güzel bir şey değil. Önümüzdeki Bratva senaryosunu iple çekiyorum.

qqqqs

Oliver’ı yeni bir tehlike bekliyor bence. Çünkü bu bölüm Felicity bacımız, yavuklusuna Arrow ile çalıştığını itiraf ediyor. Masasından shurikeni çalması, sürekli yalanlar söylemesi Felicity’yi huzursuzlaştırıyor ve ötüyor. Heyecanlı ve mutlu görünen dedektif, bence başımıza bela açıcak ki Prometheus olması içten bile değil. Prometheus çünkü SCPD’den biri olduğu öğrenildi. Adrian Chase olursa ben uçarım daha da bulamazsınız beni.

Thea ise Quentin için çabalıyor. Aynı zamanda Star City’nin geleceği için, sivil bir şekilde elinden geleni yapıyor. Çok beğendiğim bir oyuncu. Diziden çıkmasını istemiyorum. Ama ekibe katılmasını isterim. Diggle’dan sonra çok da imkansız görünmüyor.

Önümüzdeki bölüm yani “Vigilante” de yeni bir yasadışı kahramanı göreceğiz. Prometheus biraz ertelenebilir. Haftaya görüşmek üzere, sağlıcakla kalın.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER