Beklenen bölüm geldi çattı. Uzun zamandır 4. sezonun kalitesizliğini üzerinden atabilecek mi diye tartışıyorduk. Son 5 bölümün en iyisi olabilecek Human Target bölümüyle izleyicileriyle buluştu. Bol spoiler içeren yazıma hoşgeldiniz!

           Wild Dog’un kaçırılmasıyla sonlanan 4. bölümün devamı olan Human Target, Tobias Church‘un psikolojik ve sert işkencesiyle başlıyor. Sürekli hataya düşen Wild Dog, pişmanlığının verdiği güçle sonuna kadar direniyor. Ama direncinin kırıldığı bir anda, Green Arrow’un kimliğini açıklıyor. Ben gizli yerlerini açığa çıkaracağını falan düşünüyordum. Ancak verdiği bilgiden sonra, Tobias Church’un artık Wild Dog’a ihtiyacı kalmıyor ve infaz emrini veriyor. Ancak Arrow üstad Wild Dog’u öldürülmeden kurtarıyor ve bu durum olayları lehimize çeviriyor. Nedense “lehimiz” oldu. Hepimiz Arrow’uz!

sss

Bu bölümde Wild Dog kardeşimizin derinlerine ineceğiz. Diggle’ın babacanlığına karşı koyamayan Wild Dog dertlerini döküyor ve artık yeni ekibin en güçlü çaylağı olma yolunda ilerliyor. İşkence esnasında bilinci yerinde olmamasına rağmen, Diggle’ın yardımıyla önemli bir ipucu üzerine gidiyor Arrow Team.

Bölüm ismi olan Human Target, DC evreninden çok orijinal bir karakter. Dizide bulunmasına sevindiğimi söyleyebilirim. Arrow’un Oliver Queen olduğunu öğrenen Tobias Church’un Belediye Başkanı’na saldıracağı çok açık tabi. Bu durumun ışığında Diggle aracılığıyla Human Target, Oliver Queen kılığına giriyor ve suikastin hedefi oluyor. Bu Human Target kim? Human Target, DC evreninde iki karakter olarak karşımıza çıkıyor. Biri Fred Venable, Detective Comics‘te karşımıza çıkıyor. Ama bizimkisi 2. olan Christopher Chance, Action Comics’te yayımlanan. Bu karakter özel bir araştırmacı, bodyguard, bazen de suikastçilerin hedeflerinin kimliğine bürünen birisi. Bizi ilgilendiren de bu kısmı, birebir Oliver Queen olup, suikasti plana göre başarıyla sonuçlandırıyor. Thea dahil herkes Oliver Queen’in öldüğünü düşünürken, Wild Dog’un verdiği bilgi sonucu Tobias’ın planı çözülüyor ve süpriz bir baskın düzenleniyor. Bu baskında özlediğimiz Spartan da boy gösteriyor. “Badass” diye tabir edilse de benim ezik bulduğum bir karakterdi. Kask ve silah. Arrow’un gölgesinde kalmamalı diye düşünüyorum, ekip üyelerinin. Her neyse kusursuz bir dövüş sahnesi bizi bekliyor. Tobias versus Arrow. Estetik bir şekilde Tobias’ı pataklayan Arrow, reisi adalete teslim ediyor. Arrow’un kimliğini öğrendiğinde Prometheus tarafından uyarılan Tobias Church sonunu bilmektedir. Daha önceden de “Arrow benim!” diye Prometheus bu kez Tobias’ı affetmiyor. Arrow’un Oliver Queen olduğunu öğrenen Prometheus, Tobias’ın cezasını kesiyor ve kötü karakterimizin 5 bölümlük serüveni sona eriyor. Rest in Peace. Bundan sonra bizi sezonun asıl mücadelesi bekliyor. Bölümün ana konusu buydu, işlenen diğer konulara da bir göz atalım.

weee

Human Target, araştırmacı ruhunu bırakmadığı gibi Felicity’nin sevgilisi olduğunu, Arrow’a ispikliyor. Bu durumu dimdik karşılayan Oliver Queen’in sevgisinin boyutunu görüyoruz. Felicity’e gidiyor ve “Senin mutluluğun benim için en önemli şey. Sana her zaman değer vereceğim.” diyor. Felicity paket. Görmek istediğimiz bir sahneydi bu. Ergen triplerindense böyle bir aşk daha etkileyici oluyor ekranlarda. Çünkü her zaman yanında olanı sevmemeli insan. Onun mutluluğu için doğru kararlar almalı. Bu büyük bir erdem.

Oliver Queen ise belediye başkanlığı işini çok daha iyi yapmaya başlıyor. Fakir ve orta düzey insanlar için gayrimenkul projesi başlatmak istiyor. Ancak buna karşı çıkan birileri olacak elbet. Arrow bu engeli aşmasını biliyor. Tatlı bir dille Meclis Üyesi Kullons’u ikna etmenin yolunu buluyor. Kapitalist kurumların başı olan Queen Şirketiyle tehditine karşılık, aynı durumlarda bulunduğunu, çoğu suç izlerini Meclis Üyesinin kapattığını öğreniyor. Güzel bir amaç için güzel bir şantaj.

Ve son olarak gelelim flashbacklere. 5 bölümdür Bratva olmaya çalışan, hatta olan Oliver Queen, Bratva olmaya devam ediyor. Viktor tehdidi ile karşı karşıya kalan Oliver, meğerse Human Target tarafından daha önce de kurtarılmış. Bratva için geçmişini unutması gereken Oliver, neden Rusya’da olduğunu sorgulamaya devam ediyor. Aklında babası, Laurel olmaya devam ediyor.

ew

Gelecek hafta So It Begins bölümünde görüşmek üzere. Tamamen Prometheus üzerine olmasını bekliyoruz ve sabırsızlanıyoruz. Sağlıcakla kalın.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER