Hoşgeldiniz sadık Arrow izleyicileri. Geçtiğimiz bölüm namıdiğer Spartan’ın kendisini cezalandırma isteğine karşı Lyla, Oliver’dan yardım istemiş ve sona ermişti. Ve ben kendim, geçen haftaki yazımda, bu bölümün Diggle odaklı olacağını düşündüğümü söylemiştim. Bunun yanı sıra dizinin vites artırması ve Dc severleri biraz alevlendirmesi gerektiğinden söz etmiştim. Bunların ışığında Penance bölümüne bir göz atalım.

SPOILER UYARISI !

Şimdi, ben bu bölümün her köşesinde The Dark Knight filmini izledim. Belki siz farklı hissetmiş olabilirsiniz veya ben üzerinde fazla durmuş olabilirim. Örnek vermek gerekirse – ki gerekiyor – içeriye bomba sokmak, Joker’in polis departmanındaki planı gibiydi. Harvey Dent çakması savcımız, kanunsuz asayişin sağlanamayacağı konusunda kesin görüşlerini belirtti. Green Arrow ile Diggle’ın kaçışını söylememe gerek bile yok sanırım. İmkansız bir durumdan kaçış taktikleri de Batman’le benziyor herhalde.

ar504b_0002b

Bir anti-moleküler bileşim olan molecular destabilizer, çizgi romandan diziye uyarlanan güzel yeniliklerdendi. Her şeyi yok edebilen bir sprey olarak düşünebiliriz. Şişede nasıl kalıyor onu bilmiyorum ama. Orayı kurcalamayın. Diggle ile kaçış stratejilerinden birinde bu spreyi kullanıyor. Dc evreninde bu spreyi Dr. Zodiak kullanıyor.

Tobias Church’u sahada görüyoruz bu bölüm. Tobias bu bölüm DC evreninden bir esintiyle geliyor. Kord Endüstrisini görüyoruz, Tobias’ın bombası ile. Kord’un başında Ted Kord var. Bu adam üç Blue Beetle karakterinden birisi. 2. ve 3. sezonlarda Kord End.’ni görmüştük. Bakalım Palmer Tech ile nasıl bir etkileşimde bulunacak göreceğiz. Bu güzel bir haber değil mi? Ama o villian tavırları beni baya bir sıkmaya başladı. Havalı gelmiyor bana. Muştası ve dövüşü sokak tarzında olduğundan biraz daha çekici geliyordu başlarda evet ama Deathstroke, R’as al Ghul geldi geçti bu kim köpek diyesim geliyor her bölüm. Bu arada reis, savcıyı ve Quentin’i paket ediyor. Arrow olmadan Star City beş dakika dayanamıyor. Devamı da var bunun doğru. Bizim ekip Tobias’ın planını bozmak için kolları sıvıyor. Nefretim olan Curtis sırtından sağlam bir bıçak darbesi alıyor. Onların kurtulması için Wild Dog, kendisini Tobias’ın yumuşak ellerine bırakıyor. Takımda işler karışıkken bu durumlar bir arada kalmalarını sağlıyor. Ailesinin ölümünden Felicity’i sorumlu tutmasa da Ragman, Felicity ile aynı yerde çalışmak istemediğine karar veriyor. Ancak takım bir şekilde birbirine bağlı hissediyor. Eski ekip ruhunu yakalamaya çalışıyorlar.

ar504a_0215b

Şöyle bir de finalle karşılaşıyoruz. Arrow kardeşimiz, Diggle’a; “Kendini cezalandıracaksan, bunu Spartan olarak yap diyor.” Bu da Diggle’ın geri döneceğine bir işaret tabiki.

Bana fikrimi sorarsanız dizinin gizemi, bana bölümün sonunu getirtiyor. O da “Bratva” serüveni. Dizide tek merak ettiğim, izlerken keyif aldığım sahneler Rusya bölümleri oluyor. Bu bölümde de bir Bratva raconuna tanık oluyoruz. Bununla birlikte testleri tamamlayan Oliver, artık aileden. Kovar’ın peşine düşmesini bekliyorum dört gözle.

Görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın ! Haftaya görüşmek üzere.

2 YORUMLAR

CEVAP VER