Son sezondan sonra güvenimizi kazanması için hala kırk fırın ekmek yemesi gereken Arrow, yine orta düzey bir bölümle çıkıyor karşımıza. Bölüm sonundaki yardım çağrısıyla, gelecek bölüm için büyük beklenti yaratan Arrow’un artık hızlanması gerekiyor.

SPOILER DOLU İNCELEME GELİYOR !

Recruits bölümünde oluşan yeni Arrow ekibinin karşılıklı güven sorunlarına tanık oluyoruz “A Matter of Trust” bölümünde. Star City’de daha önce de uğraştığımız uyuşturucu konusu bu bölümde de baş gösteriyor. Stardust’ın sokaklardan temizlenmesi için çalışan Green Arrow, Wild Dog’un fevri hareketinden dolayı takımına güvenini yitiriyor. Sampson adlı uyuşturucu tacirini Stardust ile bir kimyasal maddenin karışımının bulunduğu bölüme atan Wild Dog, şehri, yeni bölge savcısının planlarını ve Arrow’un güvenini tehlikeye atmıştır. Bu güveni kazanmak için tüm ekiple bir bütün olup bu tehlikeyi ortadan kaldıracaklardır elbette. Bu da artık takımın oturmasını sağlamalı elbet. Bölümde şöyle bir çatlak veriyoruz bu arada. Zamanında Felicity’nin kararıyla nükleer bir bomba, Havenrock’a yöneltilmişti, sırf sivil zaiyatı azaltmak için. Ve bu kasabadan kurtulan tek kişi, Ragman şu an ekibimizde. Felicity bu suçluluk duygusuyla mücadele ediyor. Bir şakalaşıp, sonra ağlayabilmesinden nefret ediyorum bu arada. Curtis ve Felicity gerçekten benim sabırlarımı zorluyor. Çizgi romanlara nazaran kıyafeti birebir uyguladıkları güzel olmuş ancak Curtis’in gereksiz vıcıklığı ona olan ciddiyeti azaltmakta. Hayran kalabileceğimiz, Justice League gibi bir ekip kurmak çok mu zor anlamış değilim. Cw çok mu düşük bütçe sağlıyor nedir anlamış değilim.

cody-rhodes-arrow-thecw

Harvey Dent edasına sahip bir bölge savcısı kendini gösteriyor; Adrian Chase. Tam Thea’nın tipi. Umarım bir şeyler yaşamazlar. Baya bir sıktı bu dizinin ilişkileri. Her neyse, bu karakteri eminim daha çok göreceğiz. Quentin Lance ile zıt düşmemelerini umut ediyorum. Çünkü benim Quentin’im başkan yardımcı olarak görev başına döndü. Sahalarda daha sık görünmesi dileğiyle.

Nerde Prometheus nerde Tobias nerde bu devlet? Arrow’u tokatlayıp, Prometheus’tan dayak yiyen Tobias’ı gözler arıyor. Sezon finalini çıkaramayacağını düşündüğüm karakter, şehrin sahibi görünüyor. 5. Bölümde kendisini göreceğimizi düşünüyorum. Ama Prometheus… Daha çok var.

Bratva’nın kanlı geleneklerinden birini daha öğreniyoruz. Oliver’ın Rusya’daki görevini yerine getirmesi için çektikleri, Star City’de yaşadıklarını bir hiç olarak düşündürüyor bana. Geçmişi çok karanlık olmasını seviyor ama bir o kadar da anlam veremiyorum. Duygusuz, acımasız olmasını bekler ve isterdim. Çünkü bir Bratva’nın zaafı yoktur. Bunu öğrenen Oliver, burda derdine dert katan adamlarla iş yapıyor.

Gelelim Diggle Diggle’a. Derdi dağlardan büyük bu abimizin peşini hayaletler bırakmıyor. Andy’i hala unutamamış olan John, Floyd Lawton ile hapishane hücresinde yüzleşiyor. Çoktan öldüğünü bildiğimiz Deadshot’ın hayaleti, Lyla’yı endişelendiriyor ve Arrow’dan yardım istemeye mecbur bırakıyor. Evet, önümüzdeki bölüm bir hapishaneden kaçış bölümü izleyeceğiz. Bununla birlikte Diggle, kardeşini isteyerek öldürdüğü için hapis yatması gerektiğini düşünüyor. Gelecek bölüm operasyon esnasında bu konu, Arrow için sıkıntı yaratacaktır.

Slow Motion iki sahnesiyle izleyicileri etkisinde bırakan Arrow, umut vermeye devam ediyor. Önümüzdeki hafta görüşmek üzere, Diggle’ınız bol olsun.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER