Harika bir bölümün ardından, bir geçiş bölümüyle karşılaştık. Dizi övmeye gelmiyor. Geçen hafta dibine kadar övdüğüm dizi, kafası karışık senaristler tarafından sabote edilmiş resmen. Bu sitede yazdığım en kısa inceleme olacak, o yüzden hemen başlıyorum.

SPOILER!

Arrow-518-2-600x410

Neydi bizim muazzam senaryomuz? Oliver’ın öldürmeyi sevdiği için bu maskeyi takmış olması. Kendi içinde yaşayan canavarı, özgür bırakmak için ona bir isim bir kimlik verme arayışı. Ve ben buna bayıldım. Ama ne oldu bu bölümde, Diggle miggle geldi Oliver’ı ikna etti. Bir bölümcükte mi ikna oldun be adam. Chase geliyor ona inanıyor, Diggle’a inanıyor, sahte Laurel’a inanıyor, Anatoly’ye inanıyor. Bir kararı da kendin al, kendini biraz tanı.

Oliver, Team Arrow’u dağıtma kararı alır, çünkü öldürme arzusuna artık onları alet etmek istemez. Ama biri edecek illa. Aklına yarı yolda bıraktığı Bratva gelir. En güçlü adamlarıyla birlikte Star City’ye gelen Anatoly, Pakhan mevkisini güçlendirmek için buradan uyuşturucu yapabilmek için diyabet ilaçları alma karşılığında, Adrian Chase’i öldürmeyi kabul etmiştir. Gangster tarzı yapmaya çalıştığı bu suikastı Team Diggle savuşturur. Geçen hafta Bratva’nın ezikliğinden bahsetmiştim. En iyi adamlarının başarısızlıklarıyla beni daha da haklı çıkarmaya devam ediyorlar. Yılların Bratva’sı, Oliver olmadan ayakta kalamaz, Kovar’ın yokluğunda bile zorluklar yaşar. Bu zorluklar Anatoly’yi yozlaşmaya, Gregor gibi olmaya götürür. Burda seyirciyi darmadağın eden bir durum var. Bölümde ülkesine dönmek için tekrar Lian Yu’ya dönmeye karar veren, dönmeden önce Robin Hood kapsamında bir icraat yapan, Anatoly’yi çok seven ama onu tek bırakan, öldürmeyi sevdiği için takım dağıtan, Anatoly ile rezil bir anlaşma yapan, bu umudu verdikten sonra Anatoly’ye ihanet eden, Diggle’ı yumruklayıp takımına sırt çeviren ama tekrardan takımı kuran bir Oliver var. Diğer yanda hiçbir işi tek başına beceremeyen, Oliver’a ilk görüşte aşık (!) olan gitmesini kaldıramayan, Pakhan’lığı kaldıramayıp Star City’ye gelip pis işler yapan, masum insanları rehin alıp Oliver dahil herkesin ölüm emrini veren bir Anatoly var. Hanginiz haklısınız karar veremiyorum. İkisini de ezik buluyorum. Bölümün en doyurucu aksiyon sahnesi olan final sahnesiyle, hala favorim Adrain Chase. Hakettiğimiz bir villain olup, herkesi öldürüp diziyi bitirmesini ümit ediyorum. Argus’u, Bratva’yı, Lian Yu’yu, Suikastçiler Birliğini, alayını öldürsün gitsin. Bir gram gülümsetmeyen Curtis’i listede ilk sıraya alırsa minnettar olurum.

Felicity hala tehlikeli dediğimiz gayet iyi sonuçlar veren işlerle uğraşıyor. Son icraati de Prometheus’u halka tanıtmak oldu. Helix’in kötü yanını görebilir miyiz artık arkaaşlar? Koskoca Arrow’un, Diggle’a yumruk atınca eli ağrır. Ölüm emrini Bratva’nın en iyi adamları beceremez mal mal bakarlar ve ölürler. Sanki aptalca bir şekilde siz ölün tarzında bir emir almışlar, o kadar iyi adamlar. Quentin fino gibi ortalıkta geziyor. Thea’nın selamı var.

Evet arkadaşlar bölümde gelişen Anatoly-Oliver tripkolik ilişkisini sizler nasıl buldunuz? Bizimle paylaşırsanız seviniriz. Dizinin gidişatını, izlemeye değer olup olmadığını da diğer izleyicilerle konuşmak bizim için önemli. Oliver, Team Arrow’u bırakmamış, sadece ergen bir dönem geçirmiş ve Anatoly tuzlukmuş. Haftaya daha iyi bir bölümde görüşmek üzere, sağlıcakla kalın.

2 YORUMLAR

  1. Geçen bölüm o kadar başarılı bulduğum bu bölümde ben kötüyüm hayır değilsin diyaloglarına geri dönmüş.Bari 1 bölüm olsun adam kendi kararlarını versin.Ayrıca Curtis gibi saçma bi karakterin hala yaşaması da üzüyor insanı 🙁

CEVAP VER