Herkes ikinci şansı hak eder. Elbette ben buna katılmıyorum. Ancak Arrow dizisi ikinci şanslar üzerine kurulu. “Belki bu takım ikinci şansları üzerine kuruludur.” İmza Rene Ramirez. Her karakter ikinci şansını yaşıyor. Arrow, Diggle, Felicity, Rene ve şimdi de Dinah Drake (Tina Boland). Arrow’un bu bölümünde Green Arrow hem kendisine hem de Tina Boland’a ikinci bir şans tanıyor. Yüksek dozajlı bu bölüm, şahsen 5 sezonun en önemli bölümlerinden biriydi. Bunun nedeni başrolümüzün beklenen geçmişi. Bir kayanın üzerindee yeşil kapüşonu, elinde yayı sırtında oku ile gördüğümüz kişinin, bu karaktere nasıl sahip olduğunu sonunda öğreniyoruz. SPOILER içeren yazıma geçebiliriz.

foto

Second Chances, resmen görsel bir şölen oldu Arrow severler için. Aksiyonun had safhada olduğunu söyleyebilirim. Özellikle Bratva geçmişinde John Wick üslubunda bir savaş gördük. Yayıyla ünlü olan Vigilante’miz tabanca ile harikalar yarattı.Tek açıdan çekilen aksiyon sahneleri gerçekten John Wick tadındaydı. Son zamanlarda aksiyon konusunda otorite olduğu için John Wick filmini örnek göstermeyi uygun gördüm. Öte yandan ortaya çıkan yeni oklar, Black Canary arayışındaki aksiyon sahneleri de tatmin ediciydi. Dramını, entrikalarını da sevsek de biraz aksiyon görmek hoş olabiliyor. (Bu arada duvarda Rusça bir yazı vardı, demek ki orası Rusya.)

AR511b_0007b-640x300

Oliver, sözünü tutmak için arayışına devam ediyor. Laurel’in yerini kimse tutamayacak olsa bile, pelerinini birinin taşıması gerek. Recruit bölümünde başlayan ekip kurma muhabbeti, Evelyn’in ihanetine rağmen devam etmek zorunda. Elbette bu iş polis akademisi gibi olmayacak. Swat ekibi gibi profesyonel olmaktan çok, manevi bağa daha çok inanıyor Green Arrow. Bu yüzden birçok başarılı adayı eledi. Ancak bir aday elenemeyecek kadar güçlü. Tarzı, geçmişi ve meta-human özelliği, Black Canary’nin “kader” olduğunu gösteriyor. Ve Ekip yeni eleman için yola koyulur: Hub City. Daha önce Esrin Fortuna, Damien Darkh konusunda Arrow’a yardım ettiğinde bu şehri görmüştük. DC’de de önemli bir yeri var. The Question karakteri de Hub City’den çıkmadır. Yeni Black Canary’nin ordan çıkması da güzel bir gönderme oldu. Bu arada meta-human Black Canary eski polis Tina Boland, tahmin ettiğimiz gibi ekibe katılmakta direniyor. Hepimiz bu klişeye boyun eğmek zorundayız. Arrow’a bela olacak, Arrow’dan kıssadan hisse dinleyecek, hayatını Arrow kurtaracak ve en son takıma katılacak. Bu şablonu herkes anlamıştır. Sanırım bu şablonun en şaşırtan kısmı, Tina’nın intikamını öldürerek almasıydı. Oliver’ın duygusal konuşması ne yazık ki işe yaramaz ve Tina karanlığa izin verir. Benim için de en gerçekçi son budur. 3 yıl önce Star City’de gerçekleşen patlama esnasında, hem sevdiği hem ortağı olan adamın ölümünü izlemek zorunda kalır. Bu durumda hem düşmanı hem de kendisi sonar güçlere sahip olur. Sean Sonus – düşman- nedense daha güçlüdür. Sean Sonus, Black Canary ve Green Arrow çizgi romanında da boy göstermişti. Bu bölümde az rolü olsa da bilinmedik bir yüz değil. Bu arada Sean Sonus’u oynayan Steve Bacic, Smallville dizisinde Vordigan’ı oynamıştı. DC’den tatlılıklar. Neyse Tina’yı alt eder bu kötü adam. Arrow’un yardımıyla ancak başarıya ulaşır. Buna rağmen Arrow’un davetine icabet etmez. Şimdilik.

arrow-second-chances-preview-images

Bu operasyonları yaparken üs olarak Big Belly Burger’i kullanırlar. DC dünyasının kurgusal fast food yeri olan Big Belly Burger, birçok filmde ve video oyunuda kullanılmıştır. Flash’da bunlardan birisidir. Ve Arrow’un telefon konuşmasında saniyelik görünen Barry Allen’ı unutmayalım. Tatlı ve en iyisiydi. Çünkü crossover bölümlerden haz etmiyorum. Görünecekse böyle saniyelik görünsün.

Diggle Diggle Diggle… Walker tarafından ölümü bekleyen Diggle, Adrian ve Oliver’a sahip. Bir insanın hayatında dostları olması gerçekten önemlidir. Düştüğünüzde her zaman tek başına kalkamazsınız. Bir dala tutunmak da kolay değildir. Ama dost eli her şeye çare olabilir. Diggle sahnelerinde buna fazlasıyla şahit olduk. Deli çığlıklar, Lazarus Pitler, meta-humanlar, Assassinler bu dostluk içeren sahnelerin her zaman gölgesinde kalacaktır. Diggle ile Oliver umarım hiç kopmazlar. Diggle’ı kurtarma operasyonu, Felicity’yi Mr. Robot hikayesinin içine düşürür. Ghost Fox Goddess, Diggle’ı kurtarmak için NSA’yi hackler iken hayranlarından birine denk gelir. Ve bu hayranında Walker’ın dosyasından fazlası vardır. Ülke yıkabilir, şirket çökertebilir, devrim yapabilir. (bknz. Mr.Robot) Bu imkan Diggle’ı kurtarmış olabilir. Ancak Felicity’yi nereye sürükleyeceği merak konusu. Eski heyecanlara kapılması onu eğlendirecektir. Ama başına bela açması da kaçınılmaz.

Felicity-Smoak-Is-Possibly-Oracle-In-Arrow

Ve geldik Second Chance’ı, Arrow’un en önemli bölümlerinden biri yapan muhabbete. Talia Al Ghul… Green Arrow’u şekillendiren, eğiten, Suikastçiler Birliği’nden Talia imiş. Ra’s al Ghul’un kızı, Batman’in sevgilisi. Bruce Wayne’i gerçekten çok sevmiştir ancak babasının yolundan ilerlemek için gönül işlerini bırakmıştır. Talia’yı Catwoman ile birlikte The Dark Knight Rises’da görmüştük. Arrow’da da görmek ne güzel bir duygu! Batman’in büyük aşkı Oliver Queen’i Arrow yapan kişiymiş. Bu hikayeden yola çıkarsak Oliver Queen ile de bozuşabileceklerini düşünebiliriz. Babasına fazlasıyla sadık olan Talia, Oliver Queen’de ışığı gördü ancak aynı amaç uğrunda ilerlemediklerini biliyoruz. Bunun yanı sıra Ra’s Al Ghul’u da Arrow öldürdü. Ayıp değil mi şimdi bu. 5 senenin sonuna doğru en güzel flashback sahneleri bizi bekliyor. Talia ile birlikte güzel bir yolculuğa çıkacağız.

ar511a_0596b

Rene ve Rory’ye karakter olarak ısındım. Ancak Curtis… Olmuyor. Sevemiyorum. Bunun dışında dizinin bu sezonki başarısı muazzam. Geçen sezondan çok daha iyi bir performans sergiliyor. Umarım bu böyle devam eder. Dinah Drake ile Dinah (Laurel) Lance’e yapılan son gönderme, Black Canary konusunu tatlıya bağladı. Prometheus’un olmadığı bu bölümde, +1 diyerek ekip yola devam ediyor. Haftaya görüşmek dileğiyle, sağlıcakla kalın.

 

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER