Gerçek anlamıyla bir Agents of S.H.I.E.L.D bölümünü geride bıraktık. Gerek hikaye anlatımı, gerek açtığı kapılar, gerek aksiyon dozu olarak mükemmel bir sezon arası finali izledik.

Lafı dolandırmadan SPOILER bölgesinin kapılarını açıyorum.

agents-of-shield-408-10-213142

Bölümümüz Eli Morrow (Molecule Man olmayan Molecule Man) ve kötücül planıyla açılış yaptı. Bir grup Çinli çete üyesiyle birlikte depomsu bir mekana kurulan Eli, bir yandan güçlerini test ederken bir yandan da içeriye girmeye çalışan S.H.I.E.L.D ekibini haşat etmekle meşguldü bölümde.

agents-of-shield-408-18-213148

Lafı açılmışken Eli Morrow periyodik cetveli tamamlayıp birleşik üretmeye başlamış hatta bunun için bir de dev kuantum hücresi kurmuş kendine. Yani kabaca tabirle başka boyutların enerjisine, maddesine falan çörekleniyor. Bu sebeple dizimizde hiç Molecule Man adı geçmedi. Zira Molecule Man gerçekten molekül yaratıyordu buradaysa durum daha farklı. Baron Mordo’nun gelip “eh yeter be doğanın dengesini bozup durmayın” diyerek Eli’ın böğrünü deşmesini bekledim açıkçası. Ha gerçi o olmadı ama biricik yeğeni Ghost Rider tarafından yakılırken uzay zaman vakumuna çekildi.

agents-of-shield-jeffrey-mace-04-215965-320x180

Sonunda Jeffrey Mace’i Patriot olarak sahada gördük. Evet, bir iki yumrukla figüran uçurdu sadece ama olsun. Elbette klasik Patriot kostümüyle görmedik zaten öylesi garip de olurdu. Fakat oldukça güzel bir kostümle gördük. Sade, şık ve bir direktöre yakışır şekilde S.H.I.E.L.D Kevlar Ajan kostümü kokan bir tasarım.

3166511-145149_0760

Yo-Yo’yu da tekrar sahada görmek güzel oldu. Fox Marvel evrenindeki Quicksilver sahnelerinin verdiği tadı anımsatan sahneler gördük. Ayrıca Yo-Yo ve Mack ilişkisinde de mutlu sona ulaşılmış olması sevindirdi.

agents-of-shield-408-08-213132

Ghost Rider’a veda! Evet, bölümün en can alıcı kısmı buydu bence. Adeta küçük Lincoln’lük yaparak ekibin ve dünyanın selameti için Robbie kendini feda etti ve amcasıyla birlikte ekibin mükemmel çabasıyla hazırladığı boyut kapısından geçerek bize veda etti. Bu kesin bir vedaydı diyemem elbette ama geri dönüşünün bu dizide olmayacağını anca bir solo dizide olabileceğini düşünüyorum.

MARVEL'S AGENTS OF S.H.I.E.L.D. - "The Laws of Inferno Dynamics" - S.H.I.E.L.D. and Ghost Rider find themselves unlikely allies when the lives of all of Los Angeles hang in the balance, on the winter finale of "Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.," TUESDAY, DECEMBER 6 (10:00-11:00 p.m. EST), on the ABC Television Network. (ABC/Jennifer Clasen) CHLOE BENNET
Daisy’nin ekibe tekrar dönmesi ve bunun da direktörün mükemmel çıkışıyla olması “sonunda” dedirtti. Yani dizinin başından beri adeta en iyi karakter hikayesine sahip olan Daisy, Skye ya da Quake artık siz hangisini demek istiyorsanız, ekibin dışında da iyi ama yani hep eksik duruyor.

Daisy demişken son sahnede Coulson’la yaptıkları konuşmada iki kritik kısım vardı. Birinci Coulson’ın Daisy’yi direktör olarak görmek istediğini söylemesi ve Daisy’nin “belki çizgi roman versiyonunda, ehe” demesi. Bu doğrudan çizgi romanlarda bir dönem Daisy’nin S.H.I.E.L.D. direktörü olmasına bir göndermeydi. İkinci kısım ise Coulson’ın önceki Ghost Rider’ın geri geldiğini söylemesi. Bu da doğrudan “koskoca direktör Johnny Blaze’i bilmiyor muydu?” sorularına bir cevaptı. Biliyormuş ama sanırım “its kılasifayd”

3166517-5144419_0048copy

Ve AIDA! Yani başından beri Ultron dedik dedik dinletemedik. Mace de dedi yine olmadı. Al işte sonuç ne oldu gidip kendisine May yaptı. Bu yarı sezonun konusu Ghost Rider’dı ve bu konu kapandı. İkinci yarı sezonun konusu ise LMD (Life Model Decoy) olarak duyuruldu. Yani bizim AIDA. Pazartesi Westworld izleyip çarşamba AoS izleyince hep geriliyordum zaten. Tam beklediğimiz oldu AIDA baş kaldırıyor.

agents-shield-slingshot

Bu arada yarı sezonun bitişiyle dizimiz 10 Ocağa kadar ara verdi. Bu zaten beklediğimiz bir şeydi ama bu sefer daha farklı bir şey yaptılar. Arayı bir internet dizisiyle doldurmaya karar verdiler. Detaylarına başka bir yazıda değineceğim dizinin adı Marvel Agents of S.H.I.E.L.D. Slingshot (o S.H.I.E.L.D. üssüyle alakası yok tabi ki) konusu ise Yo-Yo (vaay kelime oyunları)!

Sezon arasından sonra görüşmek dileğiyle! Yorumlarınızı bekliyorum.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER