Bu inceleme Agents of Shield 4. Sezon 21. Bölüm hakkında SPOILER içermektedir.

Ne bölümdü öyle! Bu haftanın bölümü çok aksiyon doluydu ve final öncesi hepimizi heyecanlandırmaya yetti diye düşünüyorum. Coulson ve May ile başlayan bölümde Anton Ivanov erkenden ölünce kendi kendime ne kadar da kolay harcandı dedim. Fakat ölmemiş olduğunu görmek sevindirdi. İlk Anton’un ölüm şekli ise muazzamdı. O holografik kalkanı diziye eklendiği günden beri çok seviyorum. Keşke Coulson onu daha çok kullansa ve Captain America gibi düşmana fırlattığını görsek.

aos 1Geçen hafta Fitz karakterini canlandıran Iain De Caestecker’in oyunculuğunu epey övmüştüm. Bu hafta benim gözümde bölümde oyunculuk adına parlayan bir kişi yine vardı fakat Iain değildi. Aida rolöndeki Mallory Jansen’dan bahsediyorum. Bu sezon dahil olduğundan beri bir LMD olduğu için donuk mimikle kullanması tabi ki normaldi. Fakat bu bölüm ilk kez duygular hissedebiliyor olmasını Mallory çok başarılı vermiş. Fitz’le olan sahneleri yine çok güzeldi. İlk mutluluğunu, umudunu, hayal kırıklığını bu bölümde yaşadı. Donuk mimikler demişken herkesin az da olsa Framework’ten çıktıktan sonra bir takım değişimler geçirmesine rağmen, May yine bildiğimiz May olarak kalıyor. Cidden CW dizilerindeki Felicity kıvamına geldi karakter benim için. Kadının Hdyra ajanı ile Shield ajanı tiplemesi arasında fark yok, Framework’ten çıkıyor, Jeffrey Mace, Patriot ölmüş, tepki yok. Keşke başından beri LMD olsaymışsın May.aos 2Uzun süre sonra üssü yıkık dökük de olsa görmemiz güzeldi. Muhtemel bir 5. Sezonda yeni üssümüz neresi olacak, yoksa yine aynı yer mi kullanılacak merak ediyorum doğrusu. Geriye sadece final bölümümüz kaldı ve Ghost Rider’ın dönüşüyle de oldukça güzel bir finalin bizleri beklediğini düşünüyorum. Mack ile Yo-Yo ikilisinin ne olacağı ise oldukça merak uyandırıcı çünkü final bölümünde bize tutup da Framework izletmezler diye düşünüyorum, umuyorum.

Anıl’ın notları:

Arada yaptığım parazitliklere bir yenisini ekleyip Doğancan’ın yazısına musallat oluyorum.

  • Fitz’in yaptıklarını manipülasyon olarak görmesi dışında hayatında olmayan bir etken (baba figürü) eklendiğinde Grant Ward’a dönüştüğü gerçeğini kabul etmesi ve Ward ile empati kurabilmesi çok güzel işlendi. Ward’un geri dönüş yolu mu yapılıyor acaba?
  • Yine aynı Fitz’in Simmons’ın yüzüne bakamayışı… Fitz sen çok büyük adamsın!
  • Bir kadını, android iken insan olsa dahi asla kızdırmamamız gerektiğini bir kez daha anlamış olmalıyız. Simmons’ı tercih eden Fitz’i bin parçaya bölmek isteyip, kızgınlığını alkole vurup Superior Ivanov klonunu sinirden öldürmesi… AIDA artık insan değil aynı zamanda Türk kızı!
  • AIDA fazla güçlü kalınca Ghost Rider portaldan anında geldi! AIDA’nın yok edilmesinde Ghost Rider faktörü iyi oldu. Flash dizisinde gördüğümüz ve “yaptım, oldu” bilimsel çalışmalarından çok daha iyi bir tercih. Aslında AIDA’ya çok alışmıştım. Mack’i kurtarıp karşılığında aldığı teşekkür duygularını ilk kez yaşaması ve bunu hayatının en güzel anı olarak kabul etmesi çok insancıldı. Keşke ekibe katılsaydı ama onun yerine insan duygularını kontrol edemeyen bir manyağa dönüştü.

-Anıl’ın parazitliği bitti-

Bizden bu haftalık bu kadar, haftaya final bölümü incelemesinde görüşmek dileğiyle!

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER