Bu sezon en heyecanlandığım, en merakla beklediğim dizi kuşkusuz Agents of S.H.I.E.L.D’di. Sonunda beklenen an geldi ve dördüncü sezonun ilk bölümü “The Ghost” ile ekranlara tekrardan merhaba dedi.

Bölüm genel olarak bakıldığında çok fazla konuya giriş niteliğinde olduğundan yeni sezonun uzatılmış bir fragmanı gibiydi dersek yalan söylemiş olmayız. Aksiyon sahneleri, heyecanı ve merakı sürekli yukarda tutan temposuyla özlediğimiz tadı hiç kaybetmeden sunmayı başarmışlar. Bölümü izlemeyenler için bu kadar giriş yeter, şimdi bol SPOILER incelememize geçmenin vakti!

Yeni S.H.I.E.L.D 

shield-ghost-mingna

Sonunda merakımız bir nebze olsun giderildi. Evet S.H.I.E.L.D açığa çıkmıştı. Hem de Talbot yüzünden. Üssün yerini Amerikan başkanına bildirmiş ve Sokovia sözleşmesi kapsamında Inhumanlar kayıt altına alınmış. Ekip yeni direktör tarafından yeni gruplara ayrılmış ve çoğunun yetkisi daraltılmış. Prosedürler, dereceler ve gizlilik geri dönmüş. Ayrıca bu bölümde görmesek de Inhumanlar konusundaki görüşleri ve yeni düzenlemeleri nedeniyle çok güvenilmeyen bir direktör var karşımızda.

Ghost Rider

shield-ghost-reyes

Allahım sonunda dualarımız kabul oldu ve ağız tadıyla mükemmel bir Ghost Rider gördü bu gözler. Efektleri, dizi seviyesinde umarım iyi kurtarırlar diyordum ki müthiş iş çıkarmışlar. O nasıl açılış sahnesiydi öyle, o nasıl taklaydı sevgili sürücü? Aracın yanmasından, ateşi kontrol edişine kalbimizi çaldı resmen.

Karakterin orijin hikayesinde içindeki iblisi biliyorduk zaten ama ilk bölümde şak diye söyleyeceğini tahmin etmemiştim açıkçası. Ayrıca araç dışında komple iblis tarafından ele geçirilemediğini de görüyoruz. Bu da ilerleyen bölümlerde bize iblisle mücadele edişini göreceğimizin işareti.

Ghost Rider süper kötü ile kanunsuz kahraman arasında gidip gelen, acımasızlığının yanında vicdan sahibi de olan adeta AoS için bir Frank Castle olarak çıktı karşımıza. Buradan yola çıkarsak Ghost Rider’ın spin-off olarak kendi dizisine kavuşacağını düşünüyorum. Çıkmazsa aşırı, büsbüyük ayıp ederler !

Quake

5444693-quake

Bir zamanlar Skye bir zamanlar Daisy olarak seslendiğimiz karakter sonunda Quake olarak karşımızda. Sonunda diyorum çünkü uzun zamandır Daisy Johnson çizgi romanlarda Quake olarak anılıyor.

Karakterimiz yüksek elektrik kapasitesine sahip dizilere yakışıklı sevgili sağlayan bir ajans tarafından yollandığı aşikar sevgilisi Lincoln’ün ölümüne engel olamayınca dağa çıkıp eşkiyalık yapmaya karar vermişti. Şaka şaka, Inhuman karşıtı çeteleri ki başlarında Whatchdogs var ve bu çeteler arasındaki silah ticaretini takip etmeye ve durdurmaya karar verip ekipten uzaklaşmıştı.

Bölümde gördük ki bu faaliyetleri onu devletin ve S.H.I.E.L.D’in gözünde bir düşman haline getirmiş. Coulson ne pahasına olursa olsun Daisy’yi ekibe kazandırmak için çaba sarfetse de hep geride kalıyor.

Quake oldukça güçlü ve kendi kontrolünü sağlayabilen bir şekilde karşımıza çıktı ama gücünü bu seviyede kullanmasının elbette bir bedeli var! Kemikleri bu gücü kaldıramıyor ve ilaç almak zorunda. Bölümde de gördüğümüz üzere bu ilacı ona Yo-Yo temin ediyor. Bu da karakterin bir süre sonra geri dönmek zorunda kalmasına yol açabilir. Quake hakkında son olarak Ghost Rider’la girdikleri mücadelenin ne kadar muhteşem olduğunu ve muhtemelen devamının olacağını söyleyebiliriz.

Kutu

Tamam dizi Ghost Rider’la daha mistik dünyalara giriyor, film cephesinde Doctor Strange geliyor da bu kutu ne oluyor? Azıcık yavaş gel ey MCU! Quake’in takip ettiği Whatchdogs üyesi elemanların istediği kutudan bahsediyorum.

İlk aklıma gelen kutunun içinde hayal ve çeşitli sanrılar görmeye sebep olan bir gaz var. Bu olay bundan önceki sezonlarda olsaydı kesinlikle bu derdim. Ama bu sezonda olduğu için ben kozumu büyük oynuyorum ve geçtiğimiz gün sevgili Ghost Rider’ımızın ağzından kaçırdığı bir şeyi hatırlatmak istiyorum; Mephisto !

AIDA

maljansen_aos

Dizi bu konuda aceleci davranmak istememiş ve AIDA karakterini bize yavaş yavaş vermek istemiş. Henüz daha prototip. Fitz ve Radcliffe tarafından geliştirilecek bir cansız kalkan projesi. Sonunun Ultron gibi olmaması için çalışacaklarını söyleseler de ben AIDA Ultron gibi büyük bir sorun olacak diye düşünüyorum.

Bölüm hakkında düşüncelerinizi yorum atın, birlikte tartışalım ? Ghost Rider övelim !

Son olarak 4.sezon 2.bölümün fragmanıyla vedayı edelim. Haftaya burada toplaşıyoruz ! 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER