Son Agents of S.H.I.E.L.D. incelememde yeni ara sezon teorilerini yazacağımı söylemiştim şimdi teorilerimize başlıyoruz.

SPOILER Bölgesine Giriş Yapıyorsunuz!

5050cc70a289eea48c92bcc1aabf2ab1

Coulson

Coulson’ın en büyük pişmanlığı S.H.I.E.L.D.’a katılmaktı. Framework’te gördüğümüz kadarıyla öğretmenlik yapıyordu. Büyük ihtimalle S.H.I.E.L.D.’a hiç katılmamış bir Coulson göreceğiz. Ve bu Avengers’ın hiç bir araya gelmediği anlamına gelebilir. Bu da paralel bir evren bir evren izleyeceğimiz Framework dünyasında HYDRA’nın Winter Soldier sonrası dünyayı ele geçirmesini rahat açıklar.

Gerçekleşme ihtimali: Yüksek

Jemma

Jemma’nın adının yazdığı bir mezar taşı gördük. Peki Jemma Framework’te ölü mü? Hiç sanmıyorum. Öncelikle adı “Jemma “Anne” Simmons” olarak yazılmıştı. Daha önce ne dizide ne de çizgi romanlarda bu ismi duymadık. Ayrıca Framework’te ölü olan birinin neden avatarı olsun ki? İki ihtimal var bence;

1- Sahte ölüm.

Gerçekleşme ihtimali: Yüksek

2- Bir akrabasının mezarı.

Gerçekleşme ihtimali: Düşük

HYDRA

Coulson’ın S.H.I.E.L.D.’a katılmamış olması pek çok şeyi değiştirdiği gibi Winter Soldier filminde gördüğümüz S.H.I.E.L.D.’ın çöküşünden sonra HYDRA kazanmış ve S.H.I.E.L.D. artık yok. Hatta HYDRA resmiyet kazanmış bile olabilir.

Gerçekleşme ihtimali: Yüksek

Fitz

tumblr_olrapvpGzI1qbb8x5o4_500

Fitz hakkında gördüğümüz sahne en gizemli sahnelerden birisiydi. İlk soru Fitz neden o kadar zengin? İlk teorim Frameworkte babasıyla çok iyi ilişkileri var ve babasının laflarıyla ezilmediği için kendine olan güveni ve zekasıyla büyük bir şirket sahibi olmuş. Doğal olarak S.H.I.E.L.D.’a hiç katılmamış.

Gerçekleşme ihtimali: Yüksek

Aslında o gördüğümüz bir gizli görev sahnesiydi. Fitz, HYDRA içine sızmak için zengin kıllığına girdi.

Gerçekleşme ihtimali: Düşük

Fitz hakkında ikinci merak konusu kimin elini tutuyor. Ben öncelikle en çılgın teorimi anlatayım. Fitz’in babası Radcliffe ve Agnes ile birlikte yaşıyorlar. Fitz de centilmen bir erkek olarak babasının sevgilisine arabadan inerken yardım ediyor.

Gerçekleşme ihtimali: Çılgınlık

Tuttuğu el Simmons’ın eli. Simmons aslında ölmemiş ve Fitz ile mutlu bir evlilikleri var.

Gerçekleşme ihtimali: Meh

Tuttuğu el AIDA’nın? Bu internette gördüğüm ve çok kafama yatmayan bir teori. AIDA neden Frameworkte olsun ki? Tabii Fitz’e karşı robotumsu duygular beslemiyorsa..

Gerçekleşme ihtimali: Düşük

May

maxresdefault

May’i Triskelion binasında muhtemelen Kaptan Amerika’nın efsane dövüş sahnesinin çekildiği asansörde gördük. Peki May orada ne arıyor? En akla yatkın olanı Bobbi gibi HYDRA içine sızmış olabilir.

Gerçekleşme ihtimali: Kuvvetli

May aslında hep HYDRA ajanı olmak istemiş olabilir mi?

Gerçekleşme ihtimali: Olmasın canım öyle bir şey

HYDRA aslında o kadar da kötü değil ve May de insanların faydası için HYDRA’da çalışan bir ajan olabilir.

Gerçekleşme ihtimali: Sonuçta Framework neden olmasın?

Daisy/Sky

3197862-picture

Framework dünyasında olduğunun bilincinde olan sadece Simmons ve Daisy. Bunu da mesajı görünce “Lincoln” demesinden anlayabiliriz. Peki yani Ward? Ward’un zaten HYDRA için çalıştığını biliyoruz. Ne ara sevgili oldular sorusu için ise tek teorim var. Sky, Rising Tide üyesiyken onun izini HYDRA ajanı olan Ward bulur. S.H.I.E.L.D.’a karşı birlik olalım der ve sonra aralarında bir aşk başlar. (Cool story bro)

Gerçekleşme ihtimali: Yani bence mantıklı

Framework

Son teorim olarak en sağlamını sakladım. Ya Framework aslında sanal bir gerçeklik değil de alternatif bir boyutsa? Sonuçta Multiverse konusuna Doctor Strange ile giriş yapıldı. Ayrıca Radcliffe Frameworkü oluşturmak için Darkhold’u kullandı. Bana gayet olası geliyor. Hem böylelikle Ward’u bir şekilde ana evrene geçirebilirler.

Gerçekleşme ihtimali: Keşke olsa

Son notlar:

  • Yeni mini sezon için hazırlanan tanıtım videosunda Ward’u oynayan abimizin koltuğunda B.R.E.T.T. yazıyor. Abimizin adı Brett Dalton ama aradaki noktalar ne iş?
  • Framework içindeki herkesi görürken iki kişiyi hiç görmedik. Mace ve Radcliffe! Marvel ne planlıyor? Radcliffe’in gerçek hayatta öldüğünü bilerek Framework dünyasında dolaşması olası. Ekibi kurtaran yine Radcliffe olabilir.
  • Mack mutlu bir aile hayatı sürüyor. Bir bisikleti yerden aldığını gördük ve evet Mack karısıyla boşanmamış ve kızları hala hayatta!
  • Superior Ivanov’un kafasına yüklenen anılarla tam LMD olmayan ancak beklenilen Superior olan Ivanov’un hikayesi çizgi romanlarda Fury’nin, MCU’da Kaptan Amerika’nın müttefiki olan Dum Dum Dugan’a yapılana benzerlik gösteriyor. Original Sin sıralarında Dugan’ın 1966 yılında öldüğü açıklanmıştı. Fury arkadaşının ölümüne dayanamayarak anılarını bir LMD’ye yerleştirmek istemişti. Superior ile Dugan’ın yaşadıkları benzerlik taşıması açısından önemli bir nokta.

Kendi teorilerinizi bize yazın ve birlikte tartışalım!

1 YORUM

CEVAP VER