Merhaba, bu hafta Agents of S.H.I.E.L.D. incelememizi farklı bir formatta yapmaya karar verdik. Bölüm incelemesinden ziyade daha çok teori yazısı olacak bu haftaki yazımız. Bunun da bir kaç sebebi var; öncelikle Doctor Strange vizyona girmeden önceki son AoS bölümüydü bu hafta yayınlanan bölüm. İkincisi bölümün ana konusu Ghost Rider’ın orijin hikayesiydi. Son olarak dizimiz ayın 29’una kadar ara verdi.

Bu noktadan sonra SPOİLER bölgesine giriş yapacaksınız!

robbie-reyes-isn-t-the-only-ghost-rider-on-agents-of-s-h-i-e-l-d-johnny-blaze-makes-an-appearance

Sonunda Robbie Reyes’in meşhur şeytanını gördük, Johnny Blaze! Daha önce de dizide Johnny Blaze görme ihtimalimizden bahsetmiştik. Açıkçası ben bu şekilde göreceğimizi düşünmüyordum. Bir devir teslim töreni izledik. Esas şeytanı göstermeyerek akıllıca bir seçim yapmış yapım ekibi. Bu noktadan sonra daha fazla Johnny Blaze göreceğimizi sanmıyorum. Hatta umarım görmeyiz, sonuçta bu dizi Ghost Rider solo dizisi değil. Hemen belirtelim Gabriel Luna seyirciler karakteri severse böyle bir dizi gelebileceğini de söylemişti daha önce.

Ghost Rider ile ilgili bir iki not daha ekleyip bu bahsi kapatıyorum. Öncelikle Lucy Bauer ile girdiği muhabbette Lucy kardeşiyle karıştırarak Robbie’ye “Gabriel” demesinin üzerine hayır ben diğeri diye cevap verdi. Anlamayanlar için Gabriel, Cebrail’in İngilizcesi, diğeri dediği de Azrail. Bu bölümde Ghost Rider’ın gücünü de daha iyi gördük. O kadar güçlü Inhuman’ları bile durduran kapı Ghost Rider’a dayanmadı. Ayrıca direktör Mace (a.k.a.Patriot) az daha haşat oluyordu.

molecman

Eli Morrow, bütün bu yaşananların sebebi çıktı. Üzerine bir de Darkhold’u kullanarak güçlendi. İşte işler burada kızışıyor. Çizgi romanlarda Eli Morrrow sıradan bir insan. Dizide ise büyü ve bilimle güçlenmiş bir halde karşımıza çıktı. İlk akla gelen Molecule Man! Karakterimiz büyük ihtimalle Molecule Man olarak karşımıza çıkacak. Ayrıca dizide Agent Carter’ın ikinci sezonunun ana konusu olan Zero Matter’ın da bahsi geçti. Eli Morrow’un yarattığı elementlerin kaynağı Zero Matter olabilir. Sonuçta dizi fizik kurallarının dışına çıkmadan ilerliyor ve “hiç bir madde yokken var olamaz” yasasına uyacaklarını ve bunu Zero Matter ile açıklayacaklarını düşünüyorum.

agent-carter-jason-wilkes

Coulson ve ekibine ne oldu? Bu konu çok karışık. Öncelikle yine Agent Carter’ın ikinci sezonunda Jason Wilkes Zero Matter’a maruz kalınca bir nevi hayalete dönüşmüştü. Burada da aynı şey olmuş olabilir. Ya da Lucy Bauer gibi “hayalet” olmuş olabilirler. Bir başka teorime de birazdan değineceğim.

Simmons nereye gitti? Dizinin en büyük sorularından birisi direktör tarafından bir göreve gönderildiğini ve doğrudan ABD başkanı için verilmiş bir görev olduğu dışında hiç bir bilgimiz yok. Bir görevden ziyade sorguya götürülüyor olabilir. Sonuçta direktörle araları açık ve bir şeyler sakladığından şüpheleniliyor.

Bu noktadan sonraki teoriler Doctor Strange hakkında SPOILER içermektedir!

doctor-strange-city-bending-179855

Coulson ve ekibine tekrardan geri dönüyorum. Darkhold bir büyü kitabı ve her büyünün bir bedeli var. Ekip bu deney sonucunda “ayna boyutu” olarak adlandırılan boyuta geçmiş olabilir.

Simmons nerede sorusu için de bir başka teorim var. Filmde New York Sanctum’unda iki kere büyücüler savaşına şahit olduk. Başkan bu olayı araştırması için S.H.I.E.L.D. içinden bir uzman istemiş olabilir mi?

mystery-strange-ew-001-164050-164955-1280x0

Son bir Doctor Strange, AoS teorim var! Zero Matter acaba Dormammu’nun da yaşadığı karanlık boyuttan geliyor ya da oraya açılan bir kapı olabilir mi? Zero Matter maddeleri yutan bir maddeydi bu da Dormammu’nun dünyaları yutma arzusundan dolayı olabilir mi acaba?

Sizin teorileriniz neler? Bize yazın!

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER