Agents of S.H.I.E.L.D 20 Eylül’de dördüncü sezonuyla ekranlara geri dönüyor. Hem de ne dönüş! 21 Eylül’de de ilk bölüm incelemesi sitede olacak. Beklentinizi fazla yükseltmek istemem ama sanırım en iyi sezon olacak. Bu yazıda sezon başlamadan önce geniş bir inceleme yapacağız ama önce elimizde neler var bir bakalım. Kadroya yeni eklenen karakterleri daha önce zaten incelemiştik.

14322359_1180598955338284_3408230294150349728_n

  • İlk Bölümün Sinopsisi

Sokovia Antlaşması ve Hydra’nın tamamen yok edilmesi ile birlikte S.H.I.E.L.D. tekrardan yasallaştırılıyor ve artık gölgeler içinden operasyon yapmalarına gerek kalmıyor ekibin. Dünya Coulson’ı ölü bildiğinden dolayı S.H.I.E.L.D.’in yüzü olabilecek yeni bir lidere ihtiyacı vardı. Böylece Coulson kendisini tekrar ajan olarak eski mevkisinde, Mack ile takım olup Inhumans’ların peşine düşüyorlar. Ekip, geçmişteki hatalarını düzeltmek için kaçan Daisy, yani Quake’i yakalamaya çalışıyor. Ancak tüm dünya Daisy’i bankaları ve köprüleri paramparça etmiş tehlikeli bir suçlu olarak tanıdığından yeni direktörün onun hakkında pek iyi düşünceleri yok. Ajan May, özel bir harekat ekibi yetiştirmek için görevlendirilirken Simmons ile Fitz de ilişkileri hakkında büyük bir adım atıyorlar. Ancak Simmons’un tıpkı diğer ekip üyeleri gibi terfi almasıyla birlikte, Fitz ona sırlarını vermek ya da Direktör’ün emri altında çalıştığından ona güvenmek konusunda sıkıntılar yaşıyor.

  • Tanıtım Videoları

  • Karakter Afişleri

57dc3ac21094c 57dc3aeec10b3 57dc3ba965eb4 57dc38aa797e5 57dc38f27551e 57dc48b5123d2 57dc399ca97ab 57dc3915e4af5 57dc38346e25e dsggsdg

Şimdi sırayla incelemeye başlayalım. Öncelikle sinopsis. İlk bölümün adının “Ghost” olmasına rağmen sinopsiste hiç Ghost Rider’dan bahsedilmemiş ama biz yinede ilk bölümden itibaren göreceğimizi biliyoruz. S.H.I.E.L.D’ın yeniden yasal bir organizasyon olarak sokaklara çıkacak olmasıda zaten sezon sonunda hafiften belli gibiydi. Bu da bize ilk sezondaki gibi daha çok ajanlık işi göreceğimizi gösteriyor. Ekibin rahat rahat sahaya inecek olması gerçekten güzel bir haber. Daisy (a.k.a Quake) yaptığı hataları düzeltmek için kanunsuz kahraman olarak karşımıza çıkacak. Bu da onu güçlerini kullanırken daha çok göreceğiz demek. Ayrıca yeni direktör hakkında pek bilgimiz olmasa bile baş belası bir tip olacağını söylemek zor değil. May ve Coulson iki ayrı ekibe ayrılacak gibi görünüyor ki hatırlarsanız sezon finalinde Daisy’yi arayan ekipte May yoktu. Ayrıca Fitz ve Simmons ikilisini de daha çok sahada görecekmişiz gibi duruyor.

Gelelim tanıtım videolarına. Tüm videolar Ghost Rider’a odaklı bu da sezon boyunca oldukça büyük yer kaplayacağına işaret. Ağız tadıyla bol bol Ghost Rider izleyeceğiz yani. Ayrıca Ghost Rider’ın ateşinin aynı zamanda ruhları yakmasına dizide değinilecek olması çok güzel. Gözümüze çarpan bir başka detay ise Quake ve Ghost Rider’ın güçlerini karşılaştıracak olması. Nereye evrilir bilinmez ama iyi işlenirse çok güzel sahneler ortaya çıkacağı kesin.

Karakter afişleri ise oldukça önemli çünkü bu afişler sezonda büyük yer kaplayacak karakterleri gösteriyor. En göze çarpan isimler ise Yoyo ve Dr. Radcliffe. Diğer karakterlerin zaten yerinin büyük olması olağan ama Yoyo ara sıra yardıma gelen bir karakterden gerçek bir S.H.I.E.L.D ajanına dönüşecek gibi. Radcliffe’in yeriyse oldukça önemli çünkü AIDA! AIDA Radcliffe tarafından geliştirilen bir süper bilgisayar asistan ama sezon sonunda AIDA bir bedene kavuşuyordu ve bu iyi niyetli çığır açıcı hamle bir Ultron olmasa da büyük sorunlar oluşturacak.

Ghost Rider’ın özgün hikayesine sadık kalacaklarını düşünüyorum açıkçası. İnternette acaba bir inhuman olarak mı göreceğiz sorusu oldukça yaygındı ki Marvel’ın inhumans filmini tarihi belirsiz olarak duyurması adeta Agents of S.H.I.E.L.D için inhumanlar konusunda daha özgür olmaları anlamına geliyordu. Fakat ben tanıtım videolarından sonra net bir şekilde özgün hikayeye sadık kalınacağını düşünüyorum.

Genel olarak sezon başlamadan önce benim düşüncelerim böyle, siz ne düşünüyorsunuz?

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER