Bir Agents of S.H.I.E.L.D bölümü daha geldi, ben bölüme çok yükseldim. Oldukça güzel işlenmiş bir bölümdü. Coulson’ı tüm MCU filmlerinde gördüğümüz o kahramanların en yakınındaki insan profili hali, uzun süre sonra ilk defa karşımıza çıktı. Coulson’ın Iron Man filminden Thor’a kadar Avengers’ı bir araya getiren yegane faktör olduğunu bir kez daha bize hatırlatıldı. Şimdi ise daha derin incelemeye geçelim diyorum.

SPOILER UYARISI!

shield-4-744x496

Parça parça gideceğim. Öncelikle Coulson ve Mack’in Lola’ya binip Robbie Reyes’i kovaladığı sahne inanılmaz iyiydi. İki eski arabanın olduğu ve böylesine güzel çekilmiş bir kovalamaca izlemek çok güzeldi. Bu kovalama sırasında Lola’ya bir şey olacak diye de çok korktum açıkçası. Coulson’ın kovalamacayı Quinjet’i park ettikleri yere sürüklemesi de zekice bir hareketti. Tabi koskoca Ghost Rider’ın egosuna kapılıp bu şekilde yakalanması karizmasına bir çizik atılmasına sebep oldu ama Robbie çok sallamadıysa bizim de sallamamamız gerekir.

marvels-agents-of-shield-season-4-episode-4-640x300

Daisy’nin Simmons’ı yanına çağırmak için yaptığı plan zekiceydi ve işe yaradı. Sonrasında bir arada hareket etmelerini izlemek de çok güzeldi. Simmons ve Daisy’nin eski günlerde olduğu gibi bir arada görmek hepimizin içine bir özlemişlik hissiyatı doldurmuştur.

Bu bölümde Momentum labs. hakkında daha fazla şey öğrendik. Hayalet ablanın adını duyunca hemen bir wiki araştırması yaptım ama Lucy Bauer dizi için yazılmış bir karaktermiş. Ayrıca daha fazla Darkhold muhabbeti geçmesi, Whitehall, Red Skull ve Fury tarafından aranmış fakat bulunamamış bir kitap olduğundan bahsedilmesi kitabın dizide oldukça önemli bir yeri olacağına işaret. Bu arada Red Skull adı uzun bir aradan sonra tekrar geçti. Gelecek filmler için bir bait mi atıldı yoksa bölümlük MCU referansı mı yapıldı, göreceğiz. Marvel’ın villain sıkıntısı çektiği şu son dönemlerde Red Skull gibi bir adamın artık dönmesi, MCU’yu harika yerlere getirecektir.

maxresdefault

Eski dostumuz Hellfire’ı görmek çok iyiydi. Ayrıca karakterin ne kadar pislik olduğunu da bir kez daha görmüş olduk. Hellfire ve Ghost Rider’ı bir arada görmek de oldukça keyifliydi ve güzel de bir çizgi roman göndermesi oldu. Robbie Reyes değil ama Johnny Blaze ve Hellfire’ın ateşi aynı ateş; cehennem ateşi ve ikisi de ruhu yakabiliyorlar. Hellfire vs Ghost Rider çok daha güzel olabilirdi ancak ben bu kısa savaşı enfes buldum. Ghost Rider, dizide ilk kez zincirini kullandı. Helfire aracılığıyla bile olsa onu zinciriyle görmek aşırı güzeldi !

marvels-agents-of-s-h-i-e-l-d-s04e04

Sevgili Life Model Decoy AIDA’dan bahsetmezsek olmaz. AIDA’yı test etmek için May’i kullanmaları oldukça iyiydi. Ayrıca Simmons dışında kimsenin AIDA’yı anlamamış olması da ne kadar başarılı olduklarını ve yakın zamanda AIDA’yı direktörle tanıştıracaklarının habercisi.

Son olarak Ghost Rider ve Quake’in ekibe katılmış olması çok iyi oldu. Dağınık bir şekilde ayrı ayrı hikayelerini izlemektense bir arada operasyona çıkışlarını izlemek çok güzel olacak.

1 YORUM

  1. Güzel bir inceleme olmuş!Dizinin işlediği konularla ilgili ek kaynak bilgi istersen Emergency awesome adında çok güzel bir youtube kanalı var ,ordan alacağın bilgilerle incelemelerini çok daha iyi donatabilrisin yazım tekniğin güzel!

CEVAP VER