Gecikmeli de olsa bir Agents of S.H.I.E.L.D incelemesiyle daha karşınızdayız. Sezonun ilk iki bölümüne kıyasla biraz daha ortalama diyebileceğimiz bir AoS bölümüydü. İlk iki bölümde araladıkları kapıları daha da açmadılar bu bölümde.

Bu kısımdan sonra spoiler tehlikesi bulunmakta sonra “yok ben görmedim, yok ben duymadım” diyenin vay haline!

Bölümümüzün ana konusu kendisini insanların baskısından bıkan ve hakları için mücadele eden Inhuman’lar olarak tanımlayan bir grubun “karartma” tehdidi. Öncelikle ya şu Inhuman’lar bir araya gelip özgürlükleri ve hakları için mücadele verse ne hoş olur diyenlerdendim ve çok heyecanlandım dizi başladığında. Fakat klasik AoS hareketi yaparak aslında arkasında başka işler döndüğünü söylediler. Evet, bu hem iyi oldu hem de kötü. İyi çünkü Inhuman’lar böyle korkunç bir şekilde örgütlenmiş olsaydı üzülürdüm. Kötü çünkü Inhuman hak mücadelesi görme zevkinden mahrum kaldık.

watchdogs-176498-640x320

Dizi bildiğimiz bir düşmanın hala yenilmediğini hatta arkasındaki politik desteği arttırarak daha da güçlendiğini göstermiş oldu bu bölümde. Evet Watchdogs bu sezon daha çok göreceğimiz bir organizasyon olacak gibi görünüyor. Diziye yeni katılan bir karakter olan senatör Nadeer karakteri oldukça ilgi çekici ve gizemli duruyor. Karakterimiz Inhuman karşıtı bir politikacı olarak duyurulmuştu ama bu kadarını beklemiyordum. Evinde kozasında bir Inhuman bulunan ve Watchdogs’u destekleyen bir karakter?

MARVEL'S AGENTS OF S.H.I.E.L.D. - "Uprising" - As Coulson, Mack and Fitz attempt to track down and neutralize a rogue group looking to end Inhuman Registration worldwide, Simmons and Dr. Radcliffe only have hours to save May before she succumbs forever to her mysterious illness, on "Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.," TUESDAY, OCTOBER 11 (10:00-11:00 p.m. EDT), on the ABC Television Network. (ABC/Jennifer Clasen) HENRY SIMMONS, CLARK GREGG
Fitz, Coulson, Mack ve Yo-Yo’nun Watchdogs sempatizanlarını durdurmak için girdiği mücadele bölümün en güzel yanıydı. Hem o sevdiğimiz AoS tadı vardı hem de oldukça güzel kurgulanmış sahneler vardı. Ayrıca Fitz’in “temel bilim bu!” diyerek ekibi aşağılaması da çok eğlenceliydi.

MARVEL'S AGENTS OF S.H.I.E.L.D. - "Uprising" - As Coulson, Mack and Fitz attempt to track down and neutralize a rogue group looking to end Inhuman Registration worldwide, Simmons and Dr. Radcliffe only have hours to save May before she succumbs forever to her mysterious illness, on "Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.," TUESDAY, OCTOBER 11 (10:00-11:00 p.m. EDT), on the ABC Television Network. (ABC/Jennifer Clasen) LORENZO JAMES HENRIE
Bütün bu yaşananların yanında Quake ve Ghost Rider’ın birlikte Gabe’i kurtarması da güzel bir sahne izletti. Sonrasında Gabe’in “abimden uzak durcan taam mı” ergenliği tam karakteri çok sevdim derken geldi ve birden karakterden soğudum. Bu çok sevdiğimiz Quake, Ghost Rider birlikteliğine zarar vermez umarım.

May’i kurtarmak için Radcliffe’in aklına gelen dahiyane fikir az daha May’in ölümüne sebep oluyordu ki dizi bunu mükemmel bir şekilde Life Model Decoy’a bağlamayı başardı. Hem May’i hayata döndürdü hem de AIDA’yı S.H.I.E.L.D’a kabul ettirmek için küçük bir yol açtı.

img_3175

Tüm yaşananların sonunda S.H.I.E.L.D tekrar halka açık bir örgüt haline geldi. Bence bu dizi ve film evrenlerinin daha çok bir arada yürüyeceğinin bir göstergesi. Ayrıca S.H.I.E.L.D’ı ilerleyen MCU filmlerinde göreceğimiz de doğrulanmıştı zaten. Son bir bilgi Jeffrey Mace baya baya “Patriot” olarak evrene girmiş. Yani sadece karakterin ismini almamışlar. Dizinin yapımcıları Patriot’ı evrene dahil ettiğimiz için çok mutluyuz diye açıklama yaptılar.

Sizler bu bölümü nasıl buldunuz?

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER