İncelemeye nasıl başlayacağımı bilemiyorum gerçekten. Agents of  S.H.I.E.D’in vasat altı başladığı, harika sürdürdüğü ve mükemmel hale geldiği bir bölümle karşınızdayız! LMD ara sezonu beklenenin çok altında ve düşük tempoda ilerliyordu özellikle son iki bölüm tempoyu baya düşürmüştü derken izlediğimiz en efsane bölümlerden birisiyle karşımıza geldi Agents of S.H.I.E.L.D.! 3. sezon finalinden bile daha iyi bir bölüm izledik. Çok fazla uzatmadan incelemeye başlıyorum.

SPOILER İSTEMEYENLER BURADA AYRILIYOR

shield-season-4-jemma-fights-lmds

Bir önceki bölüm finalinde bizi Fitz ve Simmons’ın LMD’lere karşı mücadelesine hazırlamıştı. Ama bu bölümde enfes bir twist yaparak Fitz’in dördüncü LMD olduğunu gösterdiler. Böylelikle “Daisy’nin LMD’si Inhuman yeteneklerine sahip olamayacağı için kendisini ele verecek” düşüncemize de cevap vermiş oldular. Simmons’ın LMD Fitz ile girdiği mücadele bir yandan yürek burkarken diğer yandan da içimizin yağını eritti.

5711406-4+daisies

Diğer cephede Daisy karantina odalarını incelerken bir oda dolusu LMD’si ile karşılaştı. Resident Evilvari bir sahne izledik! Daisy zekice bir hamle yapıp LMD’lerin arasına saklandı ve LMD Mack’i hakladı. (Bu arada LMD sezonu başlamadan önce herkes LMD çıkabilir demiştik ve neredeyse herkes LMD çıktı)

Daisy ve Simmons’ın karşılaştığı sahne de inanılmaz zekice işlenmişti. Daisy’nin hem kendisinin hem de Simmons’ın LMD olup olmadığını anlamak için “sarsma” yeteneğini kullanması ve sarılmaları duygu ve coşku dolu anlar yaşattı. Aslında LMD alarmı yerine kapıya Daisy’yi dikseler de olurmuş hep gereksiz masraf…

Simmons’ın aşırı duygusallaşmasına rağmen kendisini toparlayıp Daisy ile yaptıkları plan mükemmeldi. Gaz verip LMD olmayan ajanları uyutarak kayıpları önlemiş ve işlerini kolaylaştırmış oldular. Ayrıca kendilerine ve Piper, Davis ve Prince’e antikor vererek oldukça taktiksel bir hareket yaptılar.

Daisy vs LMD sahneleri izlemesi en keyifli sahnelerdi. Önce Mace ile girdikleri mücadele ve Mace’i yendikten sonra Coulson ve Mack’in sağlı sollu gelmesi mükemmeldi. Daisy’nin Coulson ve Mack’i yenmek için ellerinde gücünü biriktirip fırlatarak iki LMD’yi de parçalara ayırması izlerken türlü çığlıklar atmamıza sebep oldu.

Ve LMD May! Her LMD bir amaç için programlanmış oluyor ve May bu amacını gerçekleştirdi. Yani artık özgür. Bu yüzden LMD ekibe yardım etmek yerine Daisy ve Simmons’a yardım ederek kendisini LMD Coulson ve Fitz’i patlattı.

Planın sok parçası olarak Daisy ve Simmons Framework’e girdiler ve olabilecek en iyi ara sezon finalini izledik! Coulson okulda hoca olmuş, Fitz zengin züppe, May eski Triskelion yeni Hydra binasında, Daisy-Ward ile sevgili ve Simmons’ın adı olan bir mezar taşı!!! Oha! Gerçekten muazzam.

AIDA’nın yaptıklarına da değinerek yazımı bitiriyorum. Nisanda geri dönecek dizimizle ilgili teoriler hakkında yarın yazacağım ancak dizinin yeni bölümüyle birlikte ismi AGENTS OF HYDRA oldu. Avengers’ı bir araya getiren Coulson’ın pişmanlığı ajanlığa hiç başlamaması ve öğretmen olduğu, doğal olarak Avengers’ın tam toparlanamadığı mekanik cennet içinde Winter Soldier yaşanmış SHIELD’ı çökerten bir HYDRA dünyayı yönetiyor gibi gözüküyor. HYDRA’nın başlarından biri ise MAY olarak anlaşılıyor.

Son olarak AIDA’nın Framework’ün güvenliği için Radcliffe’i öldürmesi karakterin gücünü ve amacı için yapmayacağı şey olmadığını ve Superior’ı uzaktan kontrol edilen bir LMD’ye çevirmesi! Bekleneni vermeyen Superior ilerleyen bölümlerde istediğimiz bir kötüye dönüşecek gibi duruyor.

Agents of S.H.I.E.L.D. 4 Nisan’da geri dönecek. Bu arada Iron Fist incelemesiyle burada olacağız.

2 YORUMLAR

  1. Teorilerini okumak için sabırsızlıkla bekliyorum. İyi gitmiyor bu sezon derken şahane bir viraj daha aldı Agents of Shield her zamanki gibi. Nisan’ı beklemesi zor olacak tek kötü tarafı da bu sanırım.

    Yalnız yeter artık her taşın altından da Hydra çıkmasın diye isyan ediyorduk adeta. Her kötülükte onların parmağı oluyordu. Fakat bu soruna böyle bir kılıf uydurarak Hydra’yı tekrardan işin içine sokmalarına resmen hayran oldum. Adeta paralel evren sekansı başlattılar MCU içerisinde. Gerçekten de var olmayan ama ya olsaydı şeklinde geçecek bir paralel evren incelemesini merakla beklettiriyor. Umuyorum ki giriş yaptıkları gibi muazzam bir şekilde de bitirirler. Yanlış bilmiyorumsam Chloe Bennet (Daisy “Quake”Johson) son 6 bölüm için mi ne şahaneydi. Bayılacaksınız gibisinden konuşmuş. Boş bir hypelama olmadığını düşünüyorum ve gelecek bölümlerden çok ümitliyim.

CEVAP VER