Agents of S.H.I.E.L.D. LMD sezonunun 4 bölümü geride kaldı. Eğer tahmin ettiğim gibi bu sezonu 3 ara sezon şeklinde izleyeceksek LMD sezonunun yarısına geldik demektir. Ve ne yazık ki Inhuman hikayesinin gölgesinde bir LMD hikayesi izliyoruz. Umarım ilerleyen bölümlerde daha fazla LMD görürüz.

Eğer SPOILER istemiyorsanız uzaklaşmanın tam zamanı!

Patton

Geçen ara sezon finalinde bir ajan Koenig esprisi dönmüştü hatırlarsanız. O gün ben de “harbiden Koenig’ler dönse ne güzel olur” demiştim. İşte o kutsal gün geldi ve Koenig’ler geri döndü. Sam ve Billy’nin yanı sıra Thurston ve LT Koenig ile tanıştık bu bölümde. LT, Patton Oswalt tarafından canlandırılmayan tek Koenig. Üstelik bir kadın. Thurston ise bir komedyen. Burada bilmeyenler için bir açıklama olsun, karaktere hayat veren Patton Oswalt’da komedi kulüplerinde sahne alan bir komedyen.

Koenig’ler ile ilgili sorularımıza da bazı cevaplar aldık bu bölümde. Öncelikle “kaç Koenig var?” sorusunun cevabını aldık, şuanda hayatta olan 4 Koenig var. “Koenig’ler LMD mi?” sorusuna da cevap aldık, LMD değiller ama ilk LMD programında çalışmış teknisyenler.

5678752-anton

Superior teorimin hala devam etmekle birlikte, bizim Watchdogs yani gözcü köpekleri (böyle çeviri mi olur arkadaş?) yöneten arkadaş Anton Ivanov adlı Rus olduğu ortaya çıktı. Peki, kim bu arkadaş derseniz hakkında hiçbir şey bilmiyoruz. Tahminlere göre ve Agent Carter’ı izlemiş olanlar için Leviathan ismi tanıdık gelecektir. Rusların kurduğu gizli örgütün devamı olabileceğini düşünüyorum. Yanlış hatırlamıyorsam Agent Carter’da Leviathan’a üyeleri arasında Dorothy Underwood, Leet Brannis ve hipnozcu Dr. Johann Fenhoff vardı.

Çizgi romanlarda ise Watchdogs’un yöneticisi Harold Simmons çıkıyordu. Önemli bir bilgi olarak burada ATCU ajanı olarak Harold Simmons’ı gördük. Harold Simmons’tan vaz mı geçtiler yoksa başka bir şey mi planlıyorlar şuan belli değil. Bu arada işin esprisi Anton Ivanov isimli bir Rus milyoner var gerçek hayatta.

MV5BYWVjM2U1OTUtOWNlNi00MWUxLThiMTItODc4NGI0YmNkMDAyL2ltYWdlXkEyXkFqcGdeQXVyNjgxMTk4MDQ@._V1_

Birkaç haftadır gözümüze sokulan Philinda’nın eşiğinden döndük yine. Gerçekten ne gerek var hala anlamış değilim. Umarım gerçek May bulunduğunda bu konu yeniden açılmaz.

Agents-of-SHIELD-Spinoff-Hunter-Bobbi

Bobbi ve Hunter’dan bahsedilmiş olması akıllara bu sezon ikilinin geri döneceği iddialarını getirdi. Sezonun başında oldukça konuşulan bu iddia Marvel TV başkanına kadar gitmiş “its kılasifayd” deyip konuyu değiştirmişti. Ne dersiniz sizce geri dönerler mi?

Koenig ve Quake arasında geçen muhabbet inanılmaz eğlenceliydi bence. Hatta işin esas eğlenceli yanı da konunun gerçekliği. Dizimizde Daisy, Quake olmadan önce çizgi romanlarda ve oyunlarda Quake karakteri oldukça popüler hale gelmiş ve internet hayran hikayeleriyle ve çizimleriyle dolmuştu. Hatta gerçekten bir kısmı erotik hikayelerdi ve Black Widow da hikayelerin içindeydi. Fanların ise bu ikiliye taktığı isim ise “Quack” olmuş.

Fitz’in babasına değinmeden olmaz. Bana her dizinin yaptığı gibi klasik “baba sorunu” hikayesi gibi gelmedi açıkçası. Bunun altından bir şeyler çıkacağını hatta ilerleyen bölümlerde Fitz’in babasını göreceğimizi düşünüyorum.

Son olarak değinmem gereken bir konu var, Anton’un baş düşman olarak kendisine Coulson’ı seçmesi. Öncelikle o sahneyi izlerken kafamdan bir sürü teori geçti, “her olayda o oradaydı” falan dedikçe önce “acaba Stan Lee mi çıkacak?” dedim, sonra “The Watcher mı acaba?” ve tabi son olarak gelmiş geçmiş en büyük MCU teorisi, “Stan Lee, The Watcher mı?” kafamda bunlar dönerken Coulson çıkması “meh” dedirtti. Ama sonra düşününce kafamda iyice yerli yerine oturdu. Bence 16. bölümde LMD sezonu bitecek ve Inhuman sezonu başlayacak, Vijay ve Anton bunun hazırlığıydı. (at fava bekle)

Siz ne diyorsunuz dizi hakkında teorilerinizi bizimle paylaşın!

1 YORUM

CEVAP VER