Bir AoS LMD bölüm incelemesiyle daha karşınızdayız sevgili okur. Bu bölümümüzde senatör Nadeer yine olaylar olaylar, LMD cephesi yine heyecanlı, Mack ve Yo-Yo yine romantik.

Hızlı özetten sonra SPOILER zamanı!

NATALIA CORDOVA-BUCKLEY, CLARK GREGG

Bu bölüm aslında genel anlamıyla güzel bir Agents of S.H.I.E.L.D. bölümü olsa da üzerine konuşacak pek bir malzeme vermedi bize. Quake’in yargılanması ve Sokovia Anlaşmasını imzalama sırasında ekip Nadeer’in ofisine sızma planı yaptı fakat plan, Nadeer’in ekibe sızmasıyla sonuçlandı. Peki, bu öyle çok önemli bir durum mu? Bence değil sonuçta S.H.I.E.L.D. ve Nadeer arasında zaten bir savaş var bu sadece Nadeer’in elini güçlendirdi ama yani karşısındakiler de boru değil S.H.I.E.L.D.!

YoYoMack

Yo-Yo ve Mack arasında geçen konuşma da değinmemiz gerekenlerden. Bu kadar drama gerek var mıydı bilmiyorum ama böyle bir geçmiş hikayesi karakteri güçlendirir. Yani ya yakın zamanda ölecek ya da daha çok Mack göreceğiz artık. Mack demişken 4.sezon 7.bölümünde Ghost Rider olmuştu ve Rider’ın Mack’in ne kadar acı çektiğini hatırlıyor olmalısınız. İşte o bölümün sonunda Mack, elinde bir fotoğraf tutuyordu ve arkasında HOPE ismi ile 04/18/06 tarihi yer alıyordu. Böylelikle orada ortaya çıkan gizemin Mack’in 4 gün yaşayabilen kızı olduğunu anlamış olduk.

hope

LMD cephesinde konuşulacak birkaç konu var. Öncelikle gerçek May’in durumunu konuşalım. Yani bir şey soracağım sevgili okur izlerken gerçekten de May’in kaçtığını falan düşündünüz mü? Yoksa siz de başından beri simülasyon olduğunu anladınız mı? Evet, o dövüş sahneleri falan çok güzel de anladık yani simülasyon neden uzatıyorsun ki? Gelelim LMD May’e. Kendisini fark etti plan yatar falan derken baya kaldı öyle. Meğer abla LMD olduğunu kimseye söyleyemiyormuş. Gidip Radcliffe’i dövmeye kalktı bir de kıyamam kaldı öyle eli havada. Hikaye iyice Westworld oldu zaten Radcliffe ve AIDA, Ford ve Bernard gibi LMD May Dolores. Beyinler yandı tabi. Ancak bu bölüm anlıyoruz ki AIDA’yı etkileyenin Darkhold kitabı değil bizzat Radcliffe’in programı sonucuymuş. Kısacası bir süredir uğraştığımız villain Radcliffe’in ta kendisi. Bu olaylar sonucu AIDA’nın kafası bilgi alabilecek bir yerde olmadığı için Fitz olayı çözüyor ve Radcliffe’e ekip olarak gidiyorlar. Bundan sonra ekip için en büyük sorun, kimin LMD olduğu kimin olmadığı ? Fitz gibi yürek yiyip herkes birbirinin kafasına sıkmayacağına göre araştırmalar anında başlayacaktır.

Marvel külliyatında LMD’ler gerçekten o kadar çok kullanıldı ki bir yerden sonra yeter dedirtti. Burada da aynısı olacak diye korkuyorum. Yakalanan Radcliffe’de LMD çıktı. Bakalım başka LMD’ler de var mı?

Son bir kaç bölümdür gözümüze soka soka May ve Coulson ilişkisinin yolunu yapıyorlar. En sonunda karakterlerden birisi çıkıp “olm seviyosan git konuş bence, hem en kötü ne olur yea” falan diyecek tam olacak. Gerçekten böyle bir ilişkiye gerek var mı? Sebebi neydi ki?

508

Gerçek May’e verilen son simülasyon bence en can alıcı kısmıydı bölümün. Dizinin sıkı takipçileri Süvari hikayesini ve Bahreyn’i iyi bilirler. Ayrıca May’in karakter gelişimi de o günden sonra oldukça değişiyor. Bahreyn hikayesinin alternatif versiyonunu görmek May’i nasıl etkileyecek ilerleyen günlerde göreceğiz.

Agents-Of-SHIELD-4.01-The-Ghost-–-watchdog-tatoo

Son olarak Nadeer ve Radcliffe arasında geçen diyaloğa değinmekte fayda var. “Superior ile tanışma vaktin geldi” derken senatör neyi kast etti? Şimdi bir kaç ihtimal var. Öncelikle “amir” anlamına gelen bu kelimeyi organizasyonlarının üst kademelerinden birisini tanımlamak için kullanmış olabilir. İkinci ihtimal en az ilki kadar düşük, Marvel’ın alt şirketlerinden Icon Imprint’in bu isimde bir karakteri var hem de Mark Millar tarafından yaratılmış bir karakter. Son ihtimal ise en olası ihtimal olan Jonathan Gallagher ihtimali. Marvel’ın 616 evreninde yer alan karakter “Superior” olarak anılmakta. Bakalım gelecek günlerde hangi ihtimal olacağını göreceğiz.

Yorumlarınızı yazmayı ve bizi sosyal medya hesaplarımız üzerinden takip etmeyi unutmayın.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER