Dün gece tarihe tanıklık edilen nadir anlardan biri yaşandı. 89. Oscar ödül törenlerine damga vuran ve tüm dünyanın konuştuğu olayı hemen herkes artık izledi, yorumlarını yaptı. Kimine göre Trump, ona gelecek tepkileri bildiğinden adamları sayesinde içeriyi karıştırdı ve istediğini aldı. Kimine göre ise Amerika yine gündem belirledi ve bunlar bilerek yapıldı. Ülke olarak komplo teorilerine bayıldığımızdan bu seçenekler pek akla yatkın değil. Ancak karşımızda büyük bir rezalet ve karışıklık var. Peki bu karışıklığın sebebi neydi? Ona gelmeden hemen önce hala izlemeyenler için o an’a tekrar gidelim ve bir izleyelim.

Bu videonun daha uzun halini koymak istemedim ama olay yaşlı kurt Warren Beatty’nin BEST PICTURE sözünü okumasıyla sıkıntı baş göstermeye başlıyor. Beatty, zarfta bir yanlışlık olduğunu seziyor ve birkaç saniye boyunca ne yapacağını bilemeden zarfın içinde başka bir kart olup olmadığına bakıyor. Bu sırada yanında olan Faye Dunaway’e zarfı gösteriyor ancak Dunaway, kazananı onun okumasını istediğini düşündüğü için anında LA LA LAND diye söyleyiveriyor! La La Land ekibinin tamamı sahneye çıkıyor ancak başkaları adına utandığım anlardan biri oluyor ve gerçek ortaya çıkıyor.

Karışıklığın çıktığı noktayı ise BBC Türkçe şöyle açıklıyor;

Oyları ödül öncesinde sayan iki kişi, kazananların kim olacağını doğal olarak önceden bilenler. Her birinde kazananlarının isimlerinin olduğu zarflardan oluşan bir kutu var. Diğer sete bir şey olursa diye yedekte tutulur.

Uluslararası denetim ve muhasebe şirketi PricewaterhouseCoopers yetkililer ise, Oscar sahnesinin sağ ya da sol tarafında, ödülü sunacak ünlüler sahneye çıkmadan önce onlara zarfları vermek için ayakta bekler.

İşte bu yanlış zarf, bir önceki ödül olan ve Emma Stone’a verilen en iyi kadın oyuncu ödülünün zarfıydı.

en iyi kadın oyuncu zarfı

Emma Stone ismini gören Beatty olayı şöyle anlatıyor;

“Zarfı açtığımda Emma Stone, La La Land yazıyordu. Bu yüzden Faye’e bu kadar uzun süre baktım. Seyircilere doğru komik olmaya çalışmıyordum.”

Video üzerinde gördüğümüz ve Beatty’nin elinden sinirle zarfı alan kişi ise La La Land’in filminin ortak yapımcısı Jordan Horowitz. Mikrofonla ÜZGÜNÜM AMA KORKUNÇ BİR HATA VAR. MOONLIGHT, KAZANAN SİZSİNİZ. BU BİR ŞAKA DEĞİL EN İYİ FİLM ÖDÜLÜ MOONLIGHT’IN diyor. Seyirciler muhtemelen hala olayın farkında değil ve yapımcının alçak gönüllülük yaptığını düşünerek anlaşılmaz bir alkışla karşılık veriyorlar. Sonra ise Oscar töreninde kim varsa bu olaydan ötürü özür dileyerek ödül Moonlight’a gidiyor.

İşte olaylar bundan ibaret Kara Büyücüler. Bu rezalet hakkında ne düşünüyorsunuz? 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER