Muhteşem konusu ve fantastik olayları ile hepimizi kendine bağlayan Daredevil dizisi, ilk iki sezonu ile bizleri büyülemişti. Açıkçası ben yeni bölümleri haftalık çıkan dergileri bekleyen çocuk gibi heyecanla bekliyordum. Bir solukta tekrar tekrar izlenebilecek sahneler ve oyunculuklar ile kısa sürede hepimizde müthiş bir izlenim bırakmıştır diye tahmin ediyorum. Merakla üçüncü sezonu beklerken sezon onayı alınması beni baya mutlu etmişti. Ancak Netflix, 3. Sezon onayının alındığını ve 2018’e kadar yayınlanmayacağını duyurdu. Bu uzun bekleyişin ardından evlat acısı gibi içime otursa da yapacak bir şey yok gibi duruyor. Hali hazırda Marvel, başka süper kahraman dizilerine odaklanmışken bizlere “Daredevil zaten ilerledi durun azıcık da diğerleri oynasın!’” der gibi bir düşünce içinde. Tam heves ile 2017 yılına girdik derken en sevdiğim kahramanın bölümleri olmadan geçecek.

daredevil-season-3-pic

Neyse ki bizim avukat The Defenders’ta olacak. Ayrıca Marvel sanki bana sadece Iron Fist, Daredevil, Luke Cage ve Jessica Jones ile yetinmeyecek, bazı bölümlerde sürpriz demirbaşları da dahil edecek gibi duruyor. Böyle olursa krallığı eline alır Marvel! Üstelik bize bu sektör, her kahramanın bir filminin olması gerekmediğini makul yoldan anlattı. Ben Daredevil’ı şu kadro ve hikaye ile film olarak düşünemiyorum. Sadece kostümünü bir sezonda üstüne adam akıllı giyen bir kahramanı sen nasıl iki saate sığdıracaksın? Hem dizi oldukça öğrenmek istediğin her detay işleniyor hem de takip etmen kolaylaşıyor. Böyle güzel yapımları gördükçe, diyorum ki Örümcek Adam, Iron Man ya da DC’den Batman… neden dizi olmasın? Düşünsenize her bölümü nasıl beklediğinizi! Ancak dizi olarak Daredevil’e ayrı parantez açmak isterim. Abimizin avukat olmasından dolayı en sağlam dizi konusu da kendisine ait. Yapımcısından oyuncusuna her övgüyü hak ediyor. Ben Charlie Cox’u (Daredevil) Boardwalk Empire’de izlerken İrlandalı evin hanımına sarkan bir uşağı oynuyordu. Nereden nereye be? Kim hayal edebilirdi?
Nerede kalmıştık? Yeni bölümlerin 2018’e ertelenmesinden sonra birçok teori birçok soru işaretleri de üretilmeye başladı. Charlie Cox’un “Örümcek Adam’ı severim!”diye konuşmasından sonra çarşı pazar karıştı. Neler neler var ama ben size daha makul olan teorilerimi ve beklentilerimi sunacağım. Bu arada Örümcek Adam’ da fena olmaz hani şöyle bir iki bölüm!

tumblr_o4e819h1dF1rov369o3_1280

-GLADYATÖR-
Bildiğiniz üzere Melvin Potter, Matt Murdock’a zırhlı kostüm yapmayı kabul etmişti. Tabi bir şart ile; “Betsy’e bir şey olmasın!” Yeni sezonda Kingpin’de Hell’s Kitchen’a geri döndüğüne göre Daredevil’a karşı ayartabilir. Melvin’i Betsy ile tehdit ederek neden kendine yeni bir savaşçı kazanmasın? Zaten çizgi romanda bunun muhabbetleri de vardı. Eğer Melvin’in atölyesini hatırlarsanız da bıçaklar, testereler, zırhlar ve zincirler… Adam tam bir Ortaçağ dövüşçüsü gibiydi. Dikkate almazsa Daredevil hiç beklemediği yerden yumruğu yiyebilir! Çok uzun soluklu olmasa da bir yada iki bölüm bizim avukatı oyalar. Benden söylemesi!

_thumb_ec11fe69-19f0-44a7-b7ce-cf537e7e1637

-MISTER FEAR-
Mister Fear, Daredevil için farklı bir kötü adam türü. Fiziksel saldırılardan ziyade, Daredevil’a zihinsel saldırılar düzenliyor. İlüzyon ile Daredevil’i duygusal ve zihinsel travma ile uğraştırıp vücudunda çok sayıda çürük açıyor. Mister Fear görsel yara efekti için Marvel’e mükemmel bir yol olacaktır. Larry Cranston (Mister Fear), kendisini korkusuz yapmak için ilacın ters mühendisliğini yapabildi ve uyuşturucuyu modifiye edebildi, böylece kurbanlarını istediği hale sokabilir. Bu yetenek, Marvel’ın Jessica Jones’unda benzer bir kabiliyete sahip olan David Tennant’ın Purple Man’ına benzer. Belki de Mister Fear The Defenders’ta, iki şovu birbirine bağlamak için kullanılabilir. Ben bu karakterin Daredevil’da gözükmesine pek ihtimal vermesem de ‘Zombi ordusu gördük abi!’ diyenlerdenim. Neden Mister Fear’da olmasın? Belki The Hand ile Wilson Fisk yardıma çağırır.

3133728-ikari+2

-IKARI-
Daredevil, dövüş sanatlarının etrafında toplanmış bir süper kahramandır. Kökeni Ninjalara da dayanıyor bildiğiniz üzere. The Hand ekibi, Nobu’nun yenilgisinden sonra sarsılır. Bu, yeni bir düşmanı da ortaya çıkarabilir. Ikari (Japonca’da öfke demek), Daredevil hikayesinde diğerlerine göre daha yeni bir kötü karakter. Daredevil ile tamamen aynı güçte ama Ikari görebiliyor. Ikari, çizgi romanda Kingpin tarafından Foggy Nelson da dahil olmak üzere yakın arkadaşlarının peşinden giderek Matt Murdock’a işkence yapmak üzere kiralandı. Bu arkadaş aynı zamanda Bullseye’nin bir defalık işinde çalıştı ve geçmişte Lady Bullseye ile suikastlere gitti. Yani yeni de olsa tecrübeli bir Ninja! Benim teorim The Hand ile Wilson Fisk’in ortaklaşa çalışmasından böyle bir kiralık Ninja tutulabilir. Yeni bir karakter olarak, Ikari’nin tam olarak arka planda bir hikayesi yok ama her ihtimale karşı hazır olmalıyız.

5509ed40632c2

-TYPHOID MARY-
Matt Bey’in kadınlar ile arası baya iyi. Hatta öyle iyidir ki hangisini seçse şaşırıyor bazen. İşte böyle bir durumda dördüncü bir kadın gelir mi dersiniz? Hem de Mary, Matt Murdock’a aşık! Daredevil olduğunu bilmeden! Üstelik bir Mutant olan Mary’nin içinde üç ayrı kişilik var. Bu üç kat zor ve ölümcül bir kadın demek! Sadece Matt’in kadınlar ile ilgili olan kararsızlığı ve saplantısından yola çıkarak oluşturduğum bir teori. Ortalığı Kısmetse Olur’a çevirme gibi bir niyetim elbette yok ama düşünsenize gündüz aşık geceleri düşman bir Mary, ölümsüz bir Elektra, yaraları sarmaya çalışan hemşire Claire ve neler olup bittiğini anlamaya çalışan Karen… Benim favorim Karen! Yeni sezonda belki çok fazla çığlık duyarız kim bilir?

1335517-bullseye5d

-BULLSEYE-
En sağlam teoriyi sona sakladım. Hazırsanız başlayalım.
Sezon 2’de eksik olan şeylerden biri açık ara bu konuydu. Evet, el sonunda ortaya çıktı, ancak yarım kaldı. Bu arada, Punisher ve Elektra, Matt’i daha karanlık bir yoldan almaya çalışan anti-kahramanlardı. Daredevil sezon 3 resmi onay almışken ve ertelemişlerken, Matt Murdock, birçok bölüm boyunca hem fiziksel hem de zihinsel olarak ona meydan okuyabilecek tek bir kötü adam ihtiyacını Bullseye’dan başkası karşılayamaz. 1976 yılından beri, çizgi romanlarda bu suikastçi, Matt Murdock’un hayatını(çoğunlukla Elektra ve Karen Page’yi öldürerek) cehenneme çevirdi. Kendini kör kahramanın en büyük düşmanlarından biri olarak gördü. Süper güçleri yok, fakat hem dövüş sanatları becerisi hem de herhangi bir nesneyi alıp ölümcül bir silah olarak kesin bir hassasiyetle atma kabiliyeti ile sağlam bir düşman haline dönüşüyor. Körle yatan şaşı kalkar değil mi?

Bu noktada Jason Statham’ın sezon 3’te Bullseye olarak oynayabileceği söylentileri dolaştı. Parası cebimden çıkmadığı için bu teoriye sonuna kadar destek veriyorum. Gerçekleşmesini de sonuna kadar istiyorum. Gelelim nasıl bağ kurarız Bullseye ve Daredevil ile… Bullseye çizgi romanlarda genellikle Kingpin’in suikastçılarından biri olarak işe alındı. Bu nedenle Wilson Fisk’in Daredevil’i öldürmek için onu tutması beklenebilir. Zaten Charlie Cox, gelecek sezon Bullseye ile savaşmak istediğini belirtmişliği bile var!

“Daredevil serisini yapmaya yetecek kadar şanslıysak, Bullseye‘ın ortaya çıkmadığı bir Daredevil yapmayı düşünemiyorum. Onu bu noktada görmek harika olurdu. Bölümler ile ilgili hiçbir fikrim yok ama bence bu kadar ilginç, zengin bir karakter varken neden olmasın?”

Bunca şeyin üstüne işin yoksa 2018’e kadar bekle!

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER